Zwycięstwa Wikingów

Elbląg, Zwycięstwa Wikingów

W sobotę (12 grudnia) hokeiści Wikingów rozegrali dwa mecze w hali "Helena". Żacy Starsi rozgromiły BKS Bydgoszcz. Żacy młodsi okazali się lepsi od warszawskiej Legii.

W meczu Wikingowie - BKS Bydgoszcz padło aż 30 bramek. 28 z nich strzelili elblążanie. Najbardziej skuteczny okazał się zdobywca 15 goli Jacek Juchniewicz, który do punktacji kanadyjskiej dołożył też 4 asysty. W trakcie spotkania każdy grający w polu zawodnik zdobył punkty w lidze.  Bramkarzom drużyny nie udało się zachować czystego konta, ale Michał Król miał 85 proc. skuteczność, a Wojciech Czerniewski 80  proc..

Zawodnicy weszli w mecz bardzo spokojnie, z czystą głową po ostatniej porażce z Łodzią. Wykazali się wielką skutecznością, bramki zdobywali już od pierwszych minut na lodzie. Cały czas utrzymywali dużą przewagę, a punkty zdobyte przez nich pokazują, że potrafią grać zespołowo, a to w hokeju jest najważniejsze.

W tabeli Wikingowie są na czwartej pozycji. Jacek Juchniewicz zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej z dorobkiem 43 punktów. Nad kolejnym zawodnikiem ma przewagę 17 punktów.

EKH Wikingowie - BKS Bydgoszcz 28:2 (żak starszy)

Bramki dla Wikingów: Juchniewicz (15), Misztal (3), Pucek (3), Bażyński (2), Gulczyński, Pakulski, Wocial, Dominik, T. Bołtryk

W spotkaniu z Legią Warszawa Wikingowie pokazali, że potrafią wygrać też swoistą wojnę nerwów. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:1, w drugiej podwyższyli prowadzenie na 3:1 i... w 32. minucie Legioniści doprowadzili do remisu 3:3. Potem krążek wpadał już tylko do warszawskiej bramki. Ostatecznie elblążąnie wygrali 8:3. W tabeli Wikingowie zajmują trzecie miejsce. Bartosz Dobrzański z dorobkiem 44 punktów jest wiceliderem klasyfikacji kanadyjskiej grupy B.

EKH Wikingowie - AH Legia Warszawa 8:3 (żak młodszy)

Bramki dla Wikingów: Dobrzyński (5), Kujawa 2, F. Bołtryk

Ponadto pięcioro naszych zawodników: Igor Sadzyński, Nikodem Kęska, Maja Brzezińska, Julia Grzelak i Olga Jaskulska, wystąpiło dzisiaj w barwach drużyny młodzika GKS Stoczniowiec Gdańsk w meczu na wyjeździe przeciwko AH Legii Warszawa. Bardzo wyrównany mecz niestety przegrali 5:4 - pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1, druga - 2:2, a trzecia - 2-1 dla Legii.