UWAGA!

Mecz Startu odwołany

 Elbląg, Mecz Startu odwołany
fot. Anna Dembińska

EKS Start Elbląg poinformował, że zaplanowany na piątkowe popołudnie mecz w Koszalinie się nie odbędzie, bowiem dwie zawodniczki naszej drużyny otrzymały pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Niestety zakażenie koronawirusem SARS CoV-2 nie ominęło elbląskiej drużyny. Kiedy tylko kilka zawodniczek poczuło się gorzej, zostały odizolowane i nie miały kontaktu z pozostałymi piłkarkami. Okazało się, że dwie z nich zostały zakażone i PGNiG Superliga zdecydowała o odwołaniu piątkowego (13 listopada) meczu w Koszalinie z tamtejszym zespołem Młyny Stoisław. Drużyna będzie dalej trenować, jednak w okrojonym składzie, bowiem w zespole są także przeziębienia i kontuzje. Oprócz Justyny Świerczek, która narzeka na ból barku, w meczu z Eurobud JKS Jarosław kontuzji pleców nabawiła się Wioleta Pająk. - Zakażone zawodniczki są odizolowane od ubiegłego tygodnia - powiedział prezes Startu. - Powoli dobiega okres ich nietrenowania i niedługo do nas wrócą. Podobne przypadki miał chociażby zespół z Jarosławia czy Lublina. Trener Kim Rasmussen w wywiadzie wypowiedział się, że powrót na boisko po wyleczeniu wcale nie jest był łatwy i zawodniczkom sił starczało na dziesięć sekund treningu. Cała drużyna była izolowana, kadra, działacze. Na szczęście nasze zawodniczki czują się dobrze, najwidoczniej mają łagodniejszą formę tej choroby - dodał Stanisław Tomczyński.

Nie znany jest jeszcze nowy termin meczu Startu z Młynami. Na 19 listopada zaplanowano natomiast w Elblągu pojedynek EKS z Ruchem Chorzów.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama