UWAGA!

Czy Black Friday to dobra okazja do szukania prezentów na święta?

 Czy Black Friday to dobra okazja do szukania prezentów na święta?

Grudzień zwykle wiąże się z wydatkami związanymi z kupowaniem prezentów świątecznych. A co, gdyby zakupy zrobić trochę szybciej, w Black Friday, korzystając wtedy z nadarzających się okazji.

 

Kiedy jest Black Friday?

Czarny Piątek, czyli coroczne „święto e-commerce”, w trakcie którego setki sklepów ogłaszają obniżki cen, w tym roku wypada 27 listopada. Warto jednak mieć na względzie, ze wiele sklepów wydłuża czas promocji na cały weekend, a niektóre także na następujący po nim poniedziałek – określany czasem jako Cyber Monday. Coraz częściej można się tez spotkać z poprzedzaniem Black Friday całym tygodniem obniżek cenowych.

Tak duże rozłożenie w czasie sprawia, że wyboru produktów można dokonywać na spokojnie, ponieważ nawet w przypadku „niezałapania się” na konkretną okazję, spokojnie można liczyć na znalezienie innej.

 

Czego szukać w Black Friday?

O niższą cenę drobiazgów zawsze łatwo. Promocje w Czarny Piątek wyróżniają się jednak na tle innych tym, że świetnie się sprawdzają, gdy ktoś poluje na promocje sprzętu z średniej i górnej półki. Szczególnie mocno widać to w przypadku szeroko pojętej elektroniki użytkowej, choć oczywiście nie tylko.

Gdy przyjrzymy się promocjom z poprzednich lat, okaże się, że nie tylko elektronika „rozrywkowa” taniała. Oprócz okazji na konsole, znaleźć ją można było również na urządzenia związane z pracami kreatywnymi, czy ze sportem.

Na co więc warto polować? Wymieńmy kilka inspiracji na prezent świąteczny kupowany już w czasie Black Friday.

 

Konsole do gier

Konsole zawsze były ciekawym prezentem. W tym roku są jednak czymś szczególnie atrakcyjnym, ponieważ pod koniec roku mają się pojawić na rynku Sony PlayStation 5 oraz Xbox Series X. W obu przypadkach Black Friday będzie doskonałą okazją do szukania okazji na zamówienie ich w przedsprzedaży.

Oczywiście można też polować na niższe ceny preorderów rozmaitych gier, które są zapowiadane właśnie na nowe generacje konsol, ale też na na przykład konsolę Nintendo.

 

Zegarki sportowe

Innym pomysłem mogą być zegarki sportowe oraz smartwatche. Jedne i drugie są czymś, na co osoby aktywne chętnie spoglądają, ale często odwlekają moment zakupu. Co istotne – mogą się okazać przydatne zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących.

Ci bardziej wdrożeni w temat, z pewnością ucieszą się z prezentu w postaci profesjonalnych zegarków sportowych, wyposażonych nie tylko w GPS, lecz również w łączność z pulsometrem mocowanym na pasie piersiowym. Jeśli na dodatek zegarek taki będzie stworzony z myślą o długich biegach i triathlonach, to już sportowiec będzie w siódmym niebie.

Co jednak z początkującymi? W ich przypadku można pomyśleć właśnie o smartwatchu. Prosty, elegancki zegarek smart, będzie doskonałym prezentem dla osób pilnujących, czy w ciągu dnia wykonały wystarczająco dużo ruchu. Sprzyjają temu takie funkcje, jak chociażby krokomierz, ale też przybliżone mierzenie pulsu z nadgarstka oraz opcja przeliczania spalonych kalorii.

 

Prezenty dla amatorów fotografii

W przypadku osób kreatywnych dobrym pomysłem na prezent może być dobry aparat, a jeśli już takowy dana osoba posiada – nowy obiektyw, na przykład do zdjęć makro albo z funkcją tak zwanego rybiego oka. Tu oczywiście warto zawczasu dowiedzieć się, jakie obiektywy dana osoba posiada, aby faktycznie trafić w potrzeby.

Jednak obiektywy to nie wszystko, co może być przydatne dla osoby lubującej się w fotografii. Równie ciekawym prezentem może okazać się dron fotograficzny o odpowiednim zasięgu i wyposażony w wystarczającej jakości obiektyw. Tego typu prezent może sprawić, że fotograf pozna zupełnie nowy wymiar robienia zdjęć.

 

Gdzie szukać okazji w Black Friday?

Wbrew pozorom po prostu zaglądanie do sklepu nie zawsze jest dobrym pomysłem. W wielu przypadkach nie mamy pewności, czy promocja jest faktycznie duża, jeśli nie śledziliśmy wcześniej cen w danej kategorii produktów.

Znacznie lepiej sprawdzać w portalach, w których w jednym miejscu zebrana jest większa liczba sklepów. We wszelkiego typu marketplace’ach typu Allegro można znaleźć porównanie wielu sprzedawców – a to pozwala dokonać zakupu w miejscu, które wyda się najbardziej atrakcyjne.

 

--- artykuł sponsorowany ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie