UWAGA!

Jakie obrazy są teraz modne na ścianę do salonu?

 Jakie obrazy są teraz modne na ścianę do salonu?

W dzisiejszych czasach wybór obrazów do salonu jest niezwykle ważny, ponieważ dobrze dobrane dzieło może wzbogacić i odmienić charakter całego wnętrza. W niniejszym artykule dowiesz się, jakie obrazy są teraz modne na ścianę do salonu?

Obrazy do salonu - jaki obraz wybrać

Rodzaje obrazów ze względu na kształt

Obrazy na ścianę, ze względu na kształt, mogą przybrać wiele różnych form. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów obrazów ze względu na ich kształt, które można umieścić w salonie:

  • Obrazy prostokątne mają różne długości boków, najczęściej są stosowane w pionie lub poziomie, co umożliwia dostosowanie ich do wymiarów pomieszczenia.
  • Obrazy kwadratowe, to dekoracje o równych bokach, które sprawdzają się w różnych stylach wnętrzarskich.
  • Obrazy okrągłe mają oryginalny kształt koła lub elipsy, które dodają wnętrzu nowoczesnego charakteru.
  • Obrazy trójkątne o trzech kątach, stanowią ciekawy element dekoracyjny, zwłaszcza w stylach nowoczesnych.

 

 

Rodzaje obrazów ze względu na materiał

Oto kilka rodzajów obrazów ze względu na materiał:

  1. Obrazy na szkle - malowane farbami na tylnej stronie szklanych płyt. Technika ta pozwala na uzyskanie ciekawych efektów świetlnych, które stanowią świetną dekorację.
  2. Obrazy na metalu - drukowane na metalowej płycie lub aluminiowej ramie. Nowoczesnym styl i metaliczne wykończenie.
  3. Obrazy na płótnie - polega na malowaniu farbami na materiałowym podkładzie. Płótno to najczęściej bawełniana lub lniana tkanina, która jest pokryta kilkoma warstwami specjalnego gruntu malarskiego, dzięki czemu powierzchnia staje się gładka i jednolita.

 

 

Obrazy do salonu - modne style obrazów

Sztuka to dziedzina, która pozwala na wyrażenie siebie oraz swoich emocji. W dzisiejszych czasach obrazy od Uwalls stanowią integralny element aranżacji każdego wnętrza, niezależnie od jego charakteru. Wybierając odpowiednie dzieła sztuki, możemy wzbogacić wnętrze i nadać mu unikalnego charakteru.

Obrazy realizmu przedstawiają najczęściej sceny z życia codziennego, ludzi w różnych sytuacjach, krajobrazy lub przedmioty z otoczenia artysty. Charakterystyczne dla tego stylu są silne kontrasty świetlne, precyzyjne oddanie detali i realistyczne oddanie faktury przedmiotów.

 

 

Impresjonizm

Obrazy impresjonistyczne często przedstawiają krajobrazy, sceny uliczne czy pejzaże miejskie, które są uchwycone w momencie migawkowym.

 

 

Kubizm

Obrazy kubistyczne są charakterystyczne ze względu na wykorzystanie geometrycznych figur, a także na ich rozłożenie na płaszczyznę. Często na jednym obrazie znajdują się różne perspektywy, co nadaje im wielowymiarowość.

 

 

---artykuł sponsorowany---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie