UWAGA!

Podpis elektroniczny: szybki i bezpieczny sposób podpisywania dokumentów

 Karta i czytniki do podpisu elektronicznego
Karta i czytniki do podpisu elektronicznego

Niemal wszystkie dokumenty możesz podpisać podpisem elektronicznym. Jest szybki i bezpieczny, a do tego możesz go używać nie wychodząc z domu czy biura. Zdalna praca stała się naszą codziennością i przyszłością. Wyrób sobie e-podpis w naszym biurze i usprawnij sobie pracę.

 

Podpis elektroniczny niezbędny w każdej firmie

Już nie trzeba drukować tony papierów, składać dziesiątki podpisów i fatygować kurierów, którzy narażając swoje zdrowie, starają się na czas dostarczyć nasze dokumenty czy umowy.

E-podpis sprawia, że w stu procentach panujesz nad sytuacją, a do tego oszczędzasz czas i pieniądze. To rozwiązanie jest po prostu szybsze i wygodniejsze.

 

Jak to działa?

Mając e-podpis, możesz podpisywać dokumenty elektronicznie przy pomocy dowolnego urządzenia komputera, tabletu, a nawet smartfona. Cała procedura twa dosłownie kilka minut. Podpis elektroniczny potwierdza naszą tożsamość i ma moc prawną, tak jakbyśmy go złożyli osobiście. Podpisane dokumenty do urzędu czy kontrahenta trafiają dosłownie w kilka sekund.

 

Jakie dokumenty można podpisać elektronicznie?

Niemal wszystkie dokumenty możesz podpisać elektronicznie. Bez problemu załatwisz sprawy z urzędem skarbowym, ZUS-em, podpiszesz umowy i dokumenty przetargowe, weźmiesz udział w aukcjach czy licytacjach. Podpis ułatwi kontakt z urzędami administracji publicznej. Możesz go wykorzystywać prowadzać biznesy we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

 

Czym się różnią podpis firmowy od prywatnego?

Podpis firmowy - certyfikat zawiera dane osoby fizycznej (imię, nazwisko, PESEL lub NIP) oraz dane instytucji, ale także pełnioną funkcję np. księgowa, inspektor itd. albo wykonywany zawód - np. notariusz, komornik, radca prawny.

Podpis prywatny - zawiera jedynie dane osoby fizycznej (imię, nazwisko, NIP lub PESEL). Podpis taki może być zastosowany także we wszystkich przypadkach, w których stosuje się podpis firmowy.

 

 

Gdzie i jak wyrobić podpis elektroniczny?

Certyfikat możesz otrzymać na specjalnej karcie z czytnikiem, na pendrive lub możemy go wgrać na Twój e-dwód (są to nowe dowody z wbudowaną warstwą elektroniczną). Wypełnienie dokumentów i wyrobienie podpisu trwa około 15 minut. Wszystko możesz załatwić na miejscu w naszym biurze SOFTEL.

 

Firma SOFTEL od 12 lat jest partnerem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Technologie IT, która jest instytucją zaufania publicznego. Posiadamy certyfikat, uprawniający nas do wydawania podpisów kwalifikowanych.

 

 

 

Zapraszamy

Biuro Usług Informatycznych SOFTEL

ul. 1 Maja 1c

82-300 Elbląg

tel: 55 235 39 76

e-mail: info@el-podpis.com.pl

--- autopromocja --

 

 

 

 

 

 

 

 

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie