UWAGA!

Regionalny rynek nieruchomości w Szczytnie

 Regionalny rynek nieruchomości w Szczytnie

Szczytno to malownicza miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim. Z chęcią przyjeżdżają tu turyści skuszeni wizją spacerów po molo i nad Jeziorem Długim. Z punktu widzenia mieszkańców i osób chcących zamieszkać w tej okolicy ważne są jednak nie tylko ciekawe atrakcje lokalne, ale też realia na rynku nieruchomości. Jak wygląda kwestia dostępności i jakie są ceny mieszkań w Szczytnie?

Specyfika rynku nieruchomości w Szczytnie

Położenie Szczytna jest bardzo korzystne pod wieloma względami. Miasto znajduje się na południe od Olsztyna, na pograniczu Pojezierza Olsztyńskiego oraz Mrągowskiego. To właśnie sąsiedztwo Olsztyna oddziałuje na rynek nieruchomości w Szczytnie – powstaje na nim coraz więcej nowych osiedli deweloperskich, które są tańszą alternatywą dla zakupu mieszkania w Mrągowie lub Olsztynie.

 

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Szczytno ma do zaoferowania całkiem sporo ofert i to głównie z rynku pierwotnego. Mieszkania z drugiej ręki są również dostępne w tej lokalizacji, ale zdecydowanie w mniejszym zakresie. Odwrotnie wygląda kwestia domów jednorodzinnych – te można znaleźć głównie na rynku wtórnym w tej okolicy.

 

Ile kosztują mieszkania w Szczytnie?

Koszt zakupu nieruchomości pozostaje jedną z najważniejszych kwestii, jaką biorą pod uwagę inwestorzy. Dobrą wiadomością dla wszystkich tych, których interesują mieszkania na sprzedaż Szczytno, jest to, że w tej lokalizacji ceny pozostają na przystępnym poziomie – szczególnie w porównaniu z cenami nieruchomości w Olsztynie lub w Ostródzie.

 

W pierwszym kwartale 2023 roku średnia cena metra kwadratowego mieszkania z rynku pierwotnego w Szczytnie wynosiła 5894 złote, a uwzględniając zarówno ceny z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, średnia cena metra kwadratowego wynosiła 5152 złote. Dla porównania – w Olsztynie średnie ceny metra kwadratowego na rynku pierwotnym wynosiły w tym okresie aż 9679 złotych. Różnica jest więc bardzo istotna.

 

Jakie nieruchomości można znaleźć w Szczytnie?

Marzysz o kawalerce z otwartą kuchnią, a może interesują Cię dwupokojowe mieszkania na sprzedaż Szczytno? W tej lokalizacji znajdziesz różne rodzaje nieruchomości, a przeważnie będą to:

 

- Mieszkania dwupokojowe – ich metraż zaczyna się przeważnie od około 40 metrów kwadratowych, choć bywają też oferty na mieszkania nieco mniejsze.

- Mieszkania trzypokojowe – przeważnie mierzą nie mniej niż 60 metrów kwadratowych, są ustawne i komfortowe w aranżacji.

- Mieszkania czteropokojowe – duże i przestronne lokale dla osób potrzebujących większego metrażu na co dzień. Przeważnie mieszkania te liczą ponad 75 metrów kwadratowych.

 

Najwięcej ofert dotyczy nieruchomości o większym metrażu. Małe mieszkania szybciej znajdują nabywców, przez co z ich zakupem nie warto za specjalnie zwlekać. Zakup kawalerki w Szczytnie to największe wyzwanie – większą szansę można mieć na rynku wtórnym lub decydując się na zakup mieszkania w nowo uruchomionej inwestycji, która nie znalazła jeszcze nabywców na najbardziej popularne rodzaje lokali mieszkalnych.

 

Szczytno to stosunkowo nieduża, ale rozwijająca się pod wieloma względami miejscowość. Jej atrakcyjne położenie względem najurokliwszych obszarów Warmii i Mazur, a także względem Olsztyna, wpływa na zainteresowanie zakupem nieruchomości. Lokalny rynek mieszkaniowy rozwija się więc, powstają nowe osiedla, a ceny nieruchomości są zdecydowanie atrakcyjniejsze niż w niedalekim Olsztynie.

 

Materiał przygotowany przez portal Gethome.pl

Materiał 133081

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie