UWAGA!

Elbląskie szkoły wyższe jeszcze bardziej zdalne

 Elbląg, Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w PWSZ
Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w PWSZ (fot. Anna Dembńska, arch. portEl.pl)

Od soboty, 24 października cała Polska ma znaleźć się w strefie czerwonej, co spowodowane jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W związku z tym na zdalne nauczanie mają przejść szkoły ponadpodstawowe i wyższe, na nauczaniu stacjonarnym pozostają tylko dzieci w klasach I-III i przedszkolach. Nowe decyzje w związku z obecną sytuacją zapadły dziś w elbląskiej PWSZ.

Od początku roku akademickiego 2020/2021 nauka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbywała się w sposób hybrydowy.

Dziś (23 października) PWSZ poinformowała na swoim profilu facebookowym:

- Od soboty wchodzimy w strefę czerwoną i jednocześnie przechodzimy na tryb zdalny.

Prosimy o zapoznane się z wytycznymi dotyczącymi postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, odbywania kwarantanny lub kontaktu z osobą poddaną kwarantannie – czytamy.

PWSZ informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października, uczelnie mogą prowadzić zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Mogą też prowadzić zajęcia przewidziane w programie studiów do realizacji na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Wszystkie pozostałe zajęcia muszą odbywać się w ramach nauki zdalnej.

Wspomniane wyżej wytyczne rektora PWSZ, dr. inż. Jarosława Niedojadło, obligują pracowników, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych do niezwłocznego informowania kierownictwa jednostki organizacyjnej o zakażeniu SARS-CoV-2 lub odbywaniu kwarantanny. Pełny tekst wytycznych można znaleźć tutaj.

Liczbę zajęć w trybie stacjonarnym ograniczyła już wcześniej (20 października) Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

- Od zjazdu odbywającego się w dniach 23, 24 i 25 października 2020 wszystkie wykłady i konwersatoria są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – pisze w swoim zarządzeniu dr Zdzisław Dubiella, rektor EUH-E. - Zajęcia o charakterze praktycznym mogą odbywać się stacjonarnie. Decyduje o tym dziekan, biorąc pod uwagę specyfikę kierunku kształcenia i specyfikę zajęć. Seminaria dyplomowe mogą odbywać się w trybie stacjonarnym lub zdalnym, decyzje podejmuje dziekan wydziału w porozumieniem z prowadzącym seminarium - czytamy w zarządzeniu.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama