UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie szkoły wyższe jeszcze bardziej zdalne

 
Elbląg, Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w PWSZ
Rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 w PWSZ (fot. Anna Dembńska, arch. portEl.pl)

Od soboty, 24 października cała Polska ma znaleźć się w strefie czerwonej, co spowodowane jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W związku z tym na zdalne nauczanie mają przejść szkoły ponadpodstawowe i wyższe, na nauczaniu stacjonarnym pozostają tylko dzieci w klasach I-III i przedszkolach. Nowe decyzje w związku z obecną sytuacją zapadły dziś w elbląskiej PWSZ.

Od początku roku akademickiego 2020/2021 nauka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbywała się w sposób hybrydowy.

Dziś (23 października) PWSZ poinformowała na swoim profilu facebookowym:

- Od soboty wchodzimy w strefę czerwoną i jednocześnie przechodzimy na tryb zdalny.

Prosimy o zapoznane się z wytycznymi dotyczącymi postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, odbywania kwarantanny lub kontaktu z osobą poddaną kwarantannie – czytamy.

PWSZ informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 16 października, uczelnie mogą prowadzić zajęcia, które nie mogą być zrealizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Mogą też prowadzić zajęcia przewidziane w programie studiów do realizacji na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Wszystkie pozostałe zajęcia muszą odbywać się w ramach nauki zdalnej.

Wspomniane wyżej wytyczne rektora PWSZ, dr. inż. Jarosława Niedojadło, obligują pracowników, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych do niezwłocznego informowania kierownictwa jednostki organizacyjnej o zakażeniu SARS-CoV-2 lub odbywaniu kwarantanny. Pełny tekst wytycznych można znaleźć tutaj.

Liczbę zajęć w trybie stacjonarnym ograniczyła już wcześniej (20 października) Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.

- Od zjazdu odbywającego się w dniach 23, 24 i 25 października 2020 wszystkie wykłady i konwersatoria są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość – pisze w swoim zarządzeniu dr Zdzisław Dubiella, rektor EUH-E. - Zajęcia o charakterze praktycznym mogą odbywać się stacjonarnie. Decyduje o tym dziekan, biorąc pod uwagę specyfikę kierunku kształcenia i specyfikę zajęć. Seminaria dyplomowe mogą odbywać się w trybie stacjonarnym lub zdalnym, decyzje podejmuje dziekan wydziału w porozumieniem z prowadzącym seminarium - czytamy w zarządzeniu.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama