UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Taaa liceum i co po nim? Teraz to sobie wyrobić zawód w zawodówce (najlepiej taki którego braki są na rynku), potem technikum, studia w danym kierunku i praca sama się znajdzie z dobrymi zarobkami jak się ma pojęcie o danej dziedzinie.
  • @lol - No studia chyba sam siebie wyjaśniłeś co po tym liceum.
  • @lol - Nie ma czegoś takiego i nigdy nie było, że po zawodówce pójdziesz do technikum, bo żeby iść do technikum musisz mieć średnie wykształcenie, a nie zawodowe. Żeby po zawodówce iść do technikum trzeba zrobić 2 lata w szkole branżowej 2 stopnia po szkole branżowej 1 stopnia. Co daje łącznie 4 lata w zawodówce. Więc twoim tokiem myślenia trzeba pójść po podstawówce na studia po 9 latach nauki (4 lata zawodówka plus 5 lat technikum)... Pytanie: Komu będzie się chciało po 8 latach podstawówki uczyć się 9 lat??? Dlatego każdy pcha się do liceum, bo to tylko 4 lata i studia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    13
    NajpierwDoczytaj(2022-07-21)
  • @NajpierwDoczytaj - No właśnie może najpierw doczytaj jak to działa, bo nie masz zielonego pojęcia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Zennon.(2022-07-22)
  • Widać, że nigdy nie studiował, myśli że na studia idzie się z zawodówki przez technikum lol
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    No lól(2022-07-22)
  • @NajpierwDoczytaj - O rany, takich bzdur to ja dawno nie czytałem. Przecież po szkole branżowej 1 stopnia możesz od razu zrobić 2 lata branżowej 2 stopnia i skończyć go egzaminem zawodowym z tytułem technika i maturą. Jakie 9 lat? Ty jesteś normalny?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    1
    Andrzeju(2022-07-22)
  • @lol - Po co zawodówka, a potem technikum. Zawód można sobie od razu wyrobić w technikum
  • Niektórzy słabsi uczniowie mogą mieć problem z dostaniem się prosto do technikum, dlatego idą do zawodówki, a po niej dorabiają sobie 2 lata i kończą z technikiem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    0
    Andrzeju(2022-07-22)
  • @NajpierwDoczytaj - Ty może się doucz zanim te brednie zaczniesz wypisywać. Pomyśl czasem co napisałeś tumanie. Szkoła zawodowa nie wyklucza żadnej dalszej edukacji mocarzu intelektualny wiedzy. Po szkole zawodowej możesz właśnie iść do szkoły średniej ale masz jakby 18 lat, masz zawód i tylko wieczorowo Żaki, Conisusy etc. co jest delikatnie zaprzeczeniem logiki Twojego adwersarza. To jakby spawacz miała ambicje ukończyć studia. To po co ten zawód jak masz ambicje wykonywać inny zawód.
  • @No lól - Wielu znanych dyrektorów ABB szło drogą od zawodówki do mgr inż politechniki. Takie kiedyś były czasy. Potem jeszcze z Wawie posadki mieli, panowie do ZSZ
  • Wyjaśnij dlaczego spawacz, który ma ambicje do rozwoju, nie chciałby ukończyć studiów i zostać w przyszłości Inżynierem Spawalnictwa? Uważasz, że wyuczony zawód to szczyt możliwości? Wyobraź sobie, że jest masa ludzi bardziej ambitnych i ma ochotę rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. Świat nie kończy się na Twoich intelektualnych ograniczeniach.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    WiedzaToPotęga(2022-07-22)
  • @WiedzaToPotęga - Sam sobie takie wnioski wysnułeś więc sobie wyjaśniaj sam. K... z logiki robisz i logika Cię przerosła. Przeczytaj raz jeszcze i ze zrozumieniem. Szkoła zawodowa nie wyklucza dalszej edukacji a to napisałem. Wyuczony spawacz może być ekonomistą prawnikiem kim tylko chce. Wystarczy czytać kontekst cały.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Marcin40(2022-07-22)
  • @NajpierwDoczytaj - Rok 1978.Ukończyłem Szkołę 3 letnią Szkołę Zawodową. Po wakacjach mogłem pójść do pracy i do technikum. Poszedłem do 3 letniego technikum dziennego. Bardzo dobre przygotowanie zawodowe.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Blumenbauer(2022-07-23)
Reklama