UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

10 lat portElu w liczbach i nie tylko

10 lat portElu w liczbach i nie tylko

Dziesięć lat temu firma SOFTEL zaczęła wydawać Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl. Było to wtedy jedno z pierwszych przedsięwzięć tego typu w naszym kraju. Zaczynaliśmy bardzo skromnie, od bardzo niewielkiej liczby wejść na stronę dziennie. Internet w tamtych czasach dopiero zaczynał raczkować w świecie mediów i każdy kto by wróżył nam dotrwanie do 10 rocznicy, uznany zostałby za przesadnego optymistę.

A wszystko, wzięło się od wizyty na dywaniku u ówczesnej władzy, która wyraźnie dała mi do zrozumienia, że nie życzy sobie na administrowanej przez SOFTEL, ale opracowywanej wtedy przy współpracy z Urzędem Miasta, stronie www.elblag.pl żadnych artykułów i komentarzy, które poddawałyby w wątpliwość jedynie słusznie decyzje podejmowane w Ratuszu, bądź stawiały w niekorzystnym świetle miejską zwierzchność. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość ówczesnym włodarzom, że z roku na rok ich reakcje były coraz mniej nerwowe, aż do pogodzenia się z myślą, że ręczne sterowanie lokalnymi mediami odeszło do historii wraz z „Głosem Elbląga”.
       Ale wróćmy do obiecanych w tytule liczb. Dziesięć lat portElu, to przede wszystkim około 47 tysięcy tekstów przygotowanych przez redakcję kierowaną najpierw przez Macieja Zareckiego, a od pięciu lat przez Piotra Derlukiewicza.
       Nasza gazeta ma w dużym stopniu charakter społecznościowy. Czytelnicy portElu są autorami prawie pięciuset tekstów opublikowanych w istniejącym od trzech lat dziale „Teraz ja”. Portelowski Hyde Park zawiera już ponad pół miliona wpisów. Do tego 340 tysięcy komentarzy do artykułów daje możliwość, każdej miejskiej władzy, sprawdzenia co myślą i czego oczekują mieszkańcy Elbląga. Kolejnym działem tworzonym przez Czytelników portElu jest „Fotka miesiąca”, na którą nadesłano 7300 zdjęć. Wkrótce, 21 stycznia, będziemy mieli przyjemność zaprosić wszystkich miłośników tego konkursu na kolejny wernisaż, który tradycyjnie odbędzie się w CSE Światowid.
       Mniej popularny, ale nie mniej ważny ze względu na dokumentowanie zachowanych fragmentów starego Elbląga konkurs „Lapidarium” doczekał się prawie tysiąca zdjęć nadesłanych przez miłośników naszego miasta.
       Wszyscy ci, którzy szukają pracodawcy lub pracownika, chcą coś sprzedać lub kupić, docenili dział ogłoszeń portElu, który dysponuje największą w regionie liczbą ofert. Przez te dziesięć lat zamieściliśmy ich ponad 800 tysięcy. Większość z elbląskich firm doceniło nasz katalog firm, umieszczając w nim ponad dwa i pół tysiąca wpisów.
       Udział w konkursach, zamieszczenie ogłoszenia lub wpisu do katalogu wymaga rejestracji. Dzięki temu mogliśmy rozesłać świąteczne życzenia do prawie trzydziestu tysięcy zarejestrowanych użytkowników portElu.
       To wszystko sprawiło, że w listopadzie odnotowaliśmy ponad 10 milionów odsłon portElu.
       Za te odsłony, za czas spędzony na portElu, dziękuję w imieniu całego zespołu tworzącego Elbląską Gazetę Internetową, wszystkim Czytelnikom, którzy przez te ostatnie dziesięć lat gościli na naszych stronach. Przepraszam jednocześnie, że nie zorganizujemy z okazji urodzin wielkiej fety, ale postanowiłem przekierować budżet przeznaczony na ten cel na ufundowanie dwóch stypendiów dla elbląskich studentów.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie ma za co. Czytam was od lat ale chyba wszyscy przyznaja, ze jestescie coraz slabsi. Zmiencie naczelnego bo Derlukiewicz jest slaby. Pozdrawiam i powodzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yrenka(2011-01-03)
 • To teraz czekamy na "pełnoletność" portelu :)
 • 10 lat to użo !Rozwijacie się ,to dobrze .proponuję technikom zrobić retusz strony portELu ,by byladostepna niewidomymi słabowidzącym ,oraz nieslyszącym (Zdziwieni >Tacy ludzie tez korzystają z internetu i komputera ) .Nalezałoby wprowadzić możliwośc powiększenia czcionki ,"wmontowanie" syntezatora mowy IVONA do tekstu ,tak jak yu : www.pzn.org.pl lub na www.wirtualnapolska.pl.Te drobne zabiegi spowodują ,ze Wasza strona zyska jeszcze więcej czytelnikow .A nie trodno wprowadzic te zmiany .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek jedzący parówkę(2011-01-03)
 • Tak Panie Włodku, - to było pierwsze medium w Elblągu (sądzę, że nadal nim jest) dające możliwość zaistnienia "innej wiary" od tej obowiązującej. A dla nas, ludzi chowanych w siermiężnym okresie tworzenia realu przez Indian - to pierwsza odskocznia od miernej i prymitywnej rzeczywistości lat powojennych. Dziękuję, więc WAM (prekursorom i kontynuatorom) za możliwość jakiegoś tam (na miarę miejscowego grafomana) spełnienia w publicznym wymiarze w kwestii wyrażenia swych opinii, które nie koniecznie muszą być zbieżne z powszechnym osadem i miejscową, dworską etykietą. DZIĘKUJĘ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2011-01-03)
 • Serdeczne gratulacje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja "Razem z Tobą"(2011-01-03)
 • Równie szczerze gratuluję i tym samym, co Aborygen kierowany - DZIĘKUJĘ!!!
 • najlepszego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  4 the money and the fame(2011-01-03)
 • Portel jako strona malo sie rozwija a informacje z miasta czesto sa publikowane z duzym opoznieniem; / Poza tym moze czas na jakies modernizacje wizualne i techniczne z okazji 10-lecia ?
 • Niech żyje PO PO PO-rtel, zmieńcie nazwę na Po-dlizole
 • Życzę następnego takiego jubileuszu i więcej. .. Bardzo miło iż zamiast wielkiej fety wolicie przekazać fundusze dla studentów na ich stypendia; ) Mam nadzieję że zobaczymy fotki z przekazania im tych stypendiów. Dziękuję że jesteście i pozdrawiam; )
 • Portal spadana na PSY, brak nowych artykułów kto was tak cenzuruje, nic ciekawego same ciepłe kluchy
 • Artykuły wiszą po mieśiącu na portalu niektóre to aż czuć