UWAGA!

11 pomysłów. Czy zmieszczą się w budżecie?

 
Elbląg, Radny Michał Missan wie, że budżet miasta jest napięty
Radny Michał Missan wie, że budżet miasta jest napięty (fot. arch. AD)

Budowa stacji samoobsługowej naprawy rowerów oraz uruchomienie wypożyczalni jednośladów, uporządkowanie sytuacji z szaletami miejskimi, ale także kino letnie na Dolince, prąd na Gęsiej Górze oraz powstanie punktów ładowania samochodów elektrycznych. W sumie radni Platformy Obywatelskiej zgłosili 11 pomysłów, które miałyby zostać zapisane w budżecie miasta na rok 2017.

- Braliśmy pod uwagę budżet miasta i jego możliwości, ale to są sprawy przyziemne - argumentuje radny Michał Missan. - Listę z pomysłami, które mogłyby zostać zrealizowane złożyliśmy prezydentowi 6 października.
       Co na tej liście się znalazło? Otóż przyziemną, ale niewątpliwie konieczną jest kwestia załatwiania potrzeb fizjologicznych. W tym temacie radni PO wnioskują o "likwidację śmierdzących i szpecących ToiToi z przestrzeni miasta". W zamian w centralnych punktach Elbląga miałyby pojawić się nowe, jednolite automaty wrzutowe, takie jak ma np. Krynica Morska.
       Swoje potrzeby mają również rowerzyści. Dla nich radni chcieliby modernizacji infrastruktury, budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Płk. Dąbka pomiędzy Obrońców Pokoju a Piłsudskiego, a także budowy stacji samoobsługowej naprawy rowerów. Marzy się również - wzorem innych miast - wypożyczalnia rowerów.
       Pozostając dalej w temacie pojazdów - budowa punktów ładowania samochodów elektrycznych jako metody promującej ochronę środowiska naturalnego. Zbyt dużo, jeśli w ogóle, tego typu samochodów w Elblągu nie ma, ale jak motywuje radny Missan: - Po to, by pokazać, że na takie rozwiązania jesteśmy otwarci.
       W trosce o bezpieczeństwo pieszych radni wnioskują o umieszczenie przy przejściach odblaskowych elementów, oświetlenia oraz o wprowadzenie innowacyjnych sposobów zwiększenia bezpieczeństwa w tych miejscach.
       Proponują również doprowadzenie energii elektrycznej na Gęsią Górę, budowę strefy relaksu dla dużych i małych w parku Dolinka (m.in. kino letnie, szachy ogrodowe, a na zimę lodowisko i tor saneczkowy) oraz wymianę przerdzewiałych, uszkodzonych ogrodzeń placówek oświatowych.
       Na liście "11" znalazły się także pomysły związane ze zdrowiem m.in. program szczepień przeciw pneumokokom na lata 2017-2019 dla dzieci zamieszkałych na terenie Elbląga: - Program miałby dotyczyć 2-3 - latków i kosztować 250 tys. zł rocznie - wyjaśnia radny Michał Missan. Dalej jest: kontynuacja programu AED dla miasta oraz dofinansowanie zakupu ambulansu dla WSZ w Elblągu. - W zamian zapewnilibyśmy bezpłatne zabezpieczenie medyczne miejskich imprez masowych - wskazuje radny PO.
       Radni proponują także: remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 18, bo jest ono w opłakanym stanie oraz estetyzację terenów wokół jednostek podlegających pod UM (projekty wykonaliby uczniowie Zespołu Szkół Technicznych specjalność - architekt krajobrazu).
       Teraz radni Platformy Obywatelskiej czekają na odpowiedź prezydenta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama