UWAGA!

16 PDZ pomaga w akcji

Elbląg, 16 PDZ pomaga w akcji
(fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Żołnierze Garnizonu Elbląg biorą udział w zabezpieczeniu elbląskich ulic i zlokalizowanych przy nich budynków i mienia, m.in. przy ulicy Panieńskiej, Warszawskiej i Radomskiej. Akcja zabezpieczania przed podtopieniami trwać będzie całą dobę, dlatego nasi żołnierze biorą udział w akcji w systemie zmianowym – informuje rzecznik prasowy 16 PDZ mjr Zbigniew Tuszyński.

Aktualnie w bezpośrednim działaniu bierze udział jednorazowo 40 żołnierzy z jednostek 16 PDZ oraz ok. 50 żołnierzy z 14 batalionu remontu lotnisk wraz ze sprzętem. W gotowości pozostaje ok. 70 żołnierzy z elbląskich jednostek oraz Grupa Operacyjna jako odwód z jednostek Garnizonu Braniewo.
       – W Elblągu pozostają w gotowości do użycia na sygnał z zespołu zarządzania kryzysowego pływające transportery samobieżne, przystosowane do ewakuacji ludzi, sprzętu i mienia z zagrożonych rejonów – dodaje mjr Tuszyński. – Grupa Operacyjna Dowództwa Dywizji utrzymuje całodobowy dyżur i pozostaje w stałym i bezpośrednim kontakcie z centrami zarządzania kryzysowego na terenie Elbląga.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Właśnie teraz niemal wszyscy mężczyźni i niektóre kobiety z Raczek i Trop biorą udział w umacnianiu wałów na rzece Tynie łączącej obie wsie. Dlaczego o tym nic nie napiszecie, a może nikt o tym nie wie, że godzinę temu brakowało 10 cm do przelania się wody na obie wsie. Jeśli jacyś ochotnicy znaleźliby się tej koszmarnej nocy to prosimy o pomoc. Akcja ładowania piasku do worków jest przy moście w Raczkach. Prosimy o pomoc w imieniu mieszkańców Raczek i Trop. Jedna z nich.
 • Z ostatniej chwili. Sytuacja przy moście w Raczkach narazie opanowana. Wszyscy przenoszą się bliżej Elbląga w okolice Fiszewki. Jedna z nich.
 • ha ha ha a na zdjęciach żołnierze z 14 BRLa którzy to akurat podlegają pod 1 Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie a nie pod 16 PDZ :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZooRientowany(2009-10-15)
 • A czy to ważne skąd oni są albo pod kogo podlegają? Ważne jest teraz to, żeby opanować to wszystko co się dzieje nażulawach przez tzw. cofkę
 • Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego przy takich akcjach nie bierze się do roboty więźniów !!! Tylko zawsze wojsko wojsko wojsko. .. Niech więźniowie odrobią to co łożymy na ich utrzymanie !!!
 • przedmowca ma racje wiezniwie siedza grzeja dupska dostaja zrec na czas a pogonic te pasozyty do roboty moze choc w czesci splaca swoj dlug wobec panstwa i spoleczenstwa a nie siedza ogladaja telewizje
 • Nie cieszcie się bo Szef MON zlikwiduje wam wojsko!!! Jego problemy Elblaga nie interesują!!! On realizuje polecenia Szefa Szefów!!! Czyli D. T.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  neutrealny(2009-10-15)
Reklama