UWAGA!

6 Cudów Morza Bałtyckiego

 Elbląg, 6 Cudów Morza Bałtyckiego

W konkursie internetowym „6 Cudów Morza Bałtyckiego” o tytuł walczą Mazury - Kraina Tysiąca Jezior, a także Kanał Elbląski - najdłuższy kanał żeglowny w Polsce.

Konkurs „6 Cudów Morza Bałtyckiego” został zorganizowany w ramach projektu, którego celem jest promocja potencjałów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Regionu Morza Bałtyckiego, czyli obiektów historycznych, centrów miast, miejsc cennych przyrodniczo itp. Stanowią one podstawę rozwoju zrównoważonej turystyki w regionie Morza Bałtyckiego i mają wpływ na aktywizację ekonomiczną regionu.
       Inicjatorom akcji zależy na wzmocnieniu wspólnej tożsamości, dzięki czemu region bałtycki ma stać się bardziej widoczny i lepiej postrzegany jako miejsce wyjazdów turystycznych. Ma to sprzyjać lepszej promocji jego atrakcji oraz rozwojowi innowacyjnych produktów turystycznych.
       Udział w konkursie na „6 Cudów Morza Bałtyckiego”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, organizowany jest w ramach programu Interreg IV B, Heritage Tourism for Increased BSR Identify, Agora 2.0, którego liderem jest Uniwersytet w Greifswaldzie. Polskim partnerem odpowiedzialnym za prowadzenie konkursu jest Krajowa Fundacja Kultury Przedsiębiorczości w Gdyni.
      
       Konkurs odbywa się w trzech etapach. W pierwszym (który zakończył się 30 maja) z 65 nominowanych wyłoniono 33 półfinalistów z największą liczbą głosów. W tym etapie Mazury znalazły się na 8 miejscu, zaś Kanał Elbląski na 15. Od czerwca do początku września trwał drugi etap, w którym internauci wybierali finalistów konkursu, głosy zaś zbierane były od nowa. Tym razem Mazury wskoczyły na miejsce drugie, ustępując jedynie Mierzei Kurońskiej, która od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kanał Elbląski w finale wszedł na miejsce 12.
      
       Głosowanie odbywa się drogą ankiety internetowej wyłącznie na stronie internetowej organizatora konkursu. Głosując należy wybrać maksymalnie 6 kandydatów, w tym mmaksymalnie 2 z kategorii „dziedzictwo naturalne“ (oznaczone kolorem zielonym) oraz maksymalnie 4 z kategorii „dziedzictwo kulturalne“ (oznaczone kolorem pomarańczowym). Należy pamiętać, że możliwe jest głosowanie maksymalnie na 2 kandydatów z obrębu własnego kraju.
      
       Szczegółowy opis głosowania dostępny jest na stronie.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama