UWAGA!

700 mln zł na przekop Mierzei Wiślanej w 2021 roku

 Elbląg, 700 mln zł na przekop Mierzei Wiślanej w 2021 roku
Fot. Mat. pras. NDI/Besix

Na budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, czyli przekop Mierzei Wiślanej, zaplanowano w budżecie 2021 r. 700 mln zł. Taką informację podał w Sejmie Jerzy Materna, przewodniczący sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - informuje portal bankier.pl

- Na program Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską zaplanowano na rok 2021 kwotę w wysokości 700 mln zł - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów Jerzy Materna, przedstawiając opinię o projekcie przyszłorocznego budżetu państwa. W czerwcu minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk mówił, że wartość samego przekopu to 992 mln zł. Natomiast na realizację całości inwestycji, łącznie z rozbudową portu w Elblągu, modernizacją rzeki Elbląg i budową mostu w Nowakowie oraz budową drogi wodnej zarezerwowano ponad 1,9 mld zł - informuje bankier.pl. 

Przypomnijmy, że we wrześniu budowane były falochrony i sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym, pogłębiana była ta część Zatoki Gdańskiej, która ma stanowić część basenu portu osłonowego dla kanału przez Mierzeję Wiślaną. W listopadzie ma rozpocząć się montaż konstrukcji stalowej mostu południowego, a na moście północnym będą toczyć się roboty żelbetowe na przyczółkach, wykonywane będą izolacje ścian przyczółków oraz zasypki. Do końca listopada w stanie surowym gotowy będzie budynek bosmanatu.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama