UWAGA!

A w Elblągu zdrowo i bezpiecznie

W Elblągu jest bezpiecznie, czysto i zdrowo - tak zapewniali wiceprezydenta Marka Gliszczyńskiego podczas spotkania w ratuszu przedstawiciele Sanepidu, policji i straży pożarnej. Zapowiedzieli także akcję letnią, mającą na celu ochronę miejsc wypoczynku dzieci.

Wiceprezydent Elbląga Marek Gliszczyński co miesiąc spotyka się z przedstawicielami tzw. administracji zespolonej, aby przyjąć sprawozdanie ze stanu bezpieczeństwa w mieście. Poszczególne służby przedstawiają aktualną sytuację i planowane zamierzenia w celu poprawy.
     Przedstawiciele Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Elblągu poinformowali, że z powodu braku szczepionek przeciw żółtaczce typu B, nie możliwe jest zrealizowanie 2 tys. planowanych szczepień. Może to wywołać realne zagrożenie zachorowaniami na tę chorobę w mieście.
     Wiceprezydent Gliszczyński poprosił, aby elbląski Sanepid włączył się do kontroli miejsc wypoczynku dzieci. Jednocześnie zabiegał o przedłużenie okresu przygotowawczego dla inwestorów w przypadku uruchamiania nowych miejsc pracy przy zachowaniu obowiązujących przepisów prawa, tj. umożliwienie prowadzenia działalności i ustaleniu późniejszych terminów likwidowania niedociągnięć, np. w zakresie urządzeń socjalnych.
     Ocenę stanu bezpieczeństwa w mieście przedstawił zastępca Komendanta Policji.
     - W ostatnim czasie nie odnotowaliśmy poważniejszych zakłóceń porządku publicznego - relacjonował kom. Krzysztof Święcicki, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. - Wzrosła natomiast wykrywalność przestępstw, która wynosi 57,6 proc. 1 lipca Elbląg, jako jedyne miasto nie wojewódzkie, został włączony do programu "17x5", a od miesiąca elbląska policja wspólnie ze strażą graniczną bierze udział w akcji "Pogranicze". Akcja skierowana jest przeciwko cudzoziemcom, którzy nielegalnie przebywają i pracują w kraju.
     "Do raportu" stanęli również elbląscy strażacy, którzy zakończyli ostatnio akcję kontroli placówek przyjmujących wakacyjnych kolonistów. Strażacy ostatnio nie mają zbyt wiele pracy, gdyż pożarów w Elblągu jest "jak na lekarstwo". Dokuczają im za to osy, które coraz częściej są przyczynami zgłoszeń pod numer 998.
     Również bez złych wiadomości na spotkanie przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Na terenie Elbląga zniesione zostały ograniczenia związane z obrotem zwierzętami. Zagrożenie pryszczycą okazało się znikome, a zastosowane środki zapobiegawcze pozwalają sądzić, że mięso, które kupujemy, jest zdrowe.
     Nie zagraża nam również wścieklizna. W tym roku w Elblągu odnotowano tylko trzy przypadki chorych zwierząt. Po raz pierwszy nad lasami Warmii i Mazur zrzucono szczepionki przeciwko wściekliźnie wśród zwierząt wolno żyjących.
     Z tych raportów wynika, że w Elblągu żyje się zdrowo i bezpiecznie. Co jednak na to "szary elblążanin"?
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nic. pic to pic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz(2001-07-04)
 • Co drugi bandyta, gwałciciel, złodziej nie będzie wykryty przez policję. Kolonijne obiekty się spalą, bo Straż nie ma benzyny! Lekarze pogotowiem nie dojadą bo spuchli od Kaszy Chorych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-07-05)
 • Policja wprowadza specjalne programy aby walczyć z totalnie panoszącą się przestępczością (52% wykrywalności) a Gliszczyński - JEST FANTASTYCZNIE I BEZPIECZNIE... chyba jak w prosektorium nad ranem! Co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-07-05)
 • Może i wskażnik wykrywalności wzrósł, ale i tak na własnej skórze się przekonałem że Policja łapie przestępce, on się przyznaje - sprawa idzie do prokuratury , a prokuratura umarza sprawe stwierdzajac ze przestępca sie przyznal na Policji pod przymusem (mam to ,chyba gdzies jeszcze, na pismie). i co ma zrobic Policja, oni łapią, a prokurator wypuszcza. I w ten sposób robi sie w Elblągu wiekszy procent wykrywania przestępstw, co wcale nie oznacza mniej przestępców i wiekszego bezpieczenstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Quintus(2001-07-05)
 • ciekawe czy Gliszczyński chodzi samotnie wieczorową porą z gotówką w portfelu? Czy on w ogóle tu mieszka?
 • odnośnie mięsa, które kupujemy : co to za określenie "pozwalają sądzić" ? Albo jest zdrowe, albo nie jest. Czy ktoś to wogóle bada?
 • Gliszczyński mieszka na Zaciszu. Do pracy ma kilkaset m etrów
Reklama