UWAGA!

Akcja "Pieszy"

 
Elbląg, Akcja "Pieszy"

Pieszy w starciu z samochodem ma niewielkie szanse wyjść z wypadku cało. Wiedzą o tym policjanci i często przypominają o przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Tym, którzy łamią te przepisy i narażają się na niebezpieczeństwo może grozić mandat. Za nami kolejne policyjne działania „Pieszy”.

Jednodniowa akcja może pokazać jak duży jest to problem. Policjanci od godziny 6 do 22 wylegitymowali blisko 40 osób, które przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W 13 przypadkach osoby zostały pouczone, pozostałe, najbardziej rażące naruszenia, w tym przechodzenie na „czerwonym świetle”, karano mandatami. To właśnie w takich miejscach najczęściej dochodzi do najgroźniejszych wypadków, a wiec potrąceń osób pieszych. Policjanci zapowiadają kolejne takie działania.
       Z kolei do kierowców policjanci apelują o rozwagę i zwiększenie ostrożności. W okresie jesiennym szybciej zapada zmierzch i zdarza się, że w miejscach nieoświetlonych lub z większej odległości trudniej jest zauważyć zagrożenie.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W 16 godzin tylko tylu pieszych na wykroczeniu??? Albo piesi wiedzieli, że będzie łapanka; ), albo policaje podeszli zdawkowo do tematu. Wystarczy się na 12-go Lutego poszlajać w cywilu i "wolną amerykankę" kasować co kilka minut.
  • Te dane to chyba dotyczą jednej ulicy w elblągu, gdyby ta "akcja" była przeprowadzana w jednym czasie na kilku ulicach statystyki były by inne. I przede wszystkim takie kroki nie powinny być realizowane jednorazowo ale co dziennie to może by się czegoś chodzące bezmózgi nauczyły. Piesi jak i rowerzyści- bezmyślne, świete krowy.
  • izi ale z Ciebie kret. .piesi i rowerzyści to święte krowy. Ja jestem i pieszym i rowerzystą i kierowcą i wiem, że w każdej grupie znajdują się zakały. Ty to na pewno tylko kierowcą jesteś więc wsadź swój święty tyłek w samochód i nie chrzań głupot, że Tobie się nigdy nie zdarza przepisów łamać. Z resztą na pasach też się zdarzają potrącenia.
  • A kiedy akcja "kierunkowskaz" i akcja "oświetlenie"?
Reklama