UWAGA!

Akcja Znicz 2016

 
Elbląg, Akcja Znicz 2016
fot. policja

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych rusza policyjna akacja Znicz 2016. Akcja ta obejmuje plan wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych w dniach od 28 października do 2 listopada.

Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w tym także eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego. Wiadomo, że w tym okresie będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy, zadaniem policjantów będzie upłynnianie tego ruchu. Trzeba pamiętać, że będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nie jeździmy zatem na pamięć, stosujmy się do oznakowania pionowego, a przede wszystkim do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem. Aby uniknąć korków, warto też zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy w tych dniach będą kursować częściej i zatrzymywać się będą w pobliżu cmentarzy.
       Celem działań Znicz jest także zapobieganie popełnianiu przestępstw, w szczególności przeciwko mieniu. Niestety co roku dochodzi do wielu kradzieży zniczy, kwiatów i innych ozdób z nagrobków. Dlatego oprócz umundurowanych, widocznych policjantów, służbę pełnić będą także policjanci po cywilnemu.
       W Elblągu w tych dniach prowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego odwiedzających groby o zapoznanie się ze zmianami.
       Informację na temat organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych znajdziesz w tym artykule.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama