UWAGA!

Aniołowo najładniejsze

 Elbląg, Słynne potrawy z Aniołowa
Słynne potrawy z Aniołowa

Aniołowo, Zielonka Pasłęcka i Suchacz - to laureaci tegorocznej edycji konkursu Starosty Elbląskiego na najatrakcyjniejszą wieś powiatu elbląskiego. Konkurs zorganizowano już po raz czwarty.

Największe uznanie jury zdobyło Aniołowo, a Zielonka Pasłęcka i Suchacz zajęły dwa równorzędne drugie miejsca. Zgodnie z tradycją, zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody finansowe: 5 tys. zł za pierwsze miejsce w konkursie i 2500 zł za miejsce drugie.
     Aniołowo - najatrakcyjniejsza wieś powiatu elbląskiego, jest niedużą, ale malowniczo położoną miejscowością. Liczy 190 mieszkańców. W Aniołowie działa jedno gospodarstwo agroturystyczne. Na uwagę turystów zasługują: obelisk z 1922 r. poświęcony poległym w I wojnie światowej oraz pomnik przyrody - dąb szypułkowy. Interesujące są też zabytkowe domy mieszkalne z XIX wieku. Przez wioskę przebiega turystyczna ścieżka pieszo-rowerowa o długości 2 km.
     W Aniołowie bardzo aktywnie działa Stowarzyszenie Miłośników Aniołowa, które reprezentuje wieś w rozmaitych konkursach i targach oraz przygotowuje imprezy rekreacyjne. Do najciekawszych imprez zaliczyć można Regionalny Zlot Miłośników Aniołów i Turniej Sportowy pomiędzy miejscowościami Aniołowo i Piekło koło Sztumu. Mieszkańcy Aniołowa reprezentowali powiat elbląski podczas tegorocznego Pikniku Naukowego Radia BIS w Warszawie, a ich stoisko cieszyło się ogromną popularnością.
     Zdaniem komisji konkursowej, Aniołowo, dzięki aktywności i zaangażowaniu mieszkańców, dynamicznie poprawia swój wizerunek, co sprawia,że z roku na rok miejscowość ta staje się jedną z najbardziej zadbanych w powiecie elbląskim.
     Z sołtysem Aniołowa Zbigniewem Cieślą rozmawiała Marta Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wielkie gratulacje ! za ogrom pracy na rzecz swojej pięknej wsi sołtysostwu-Halince i Zbyszkowi. Trzymajcie tak dalej.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Hanna S(2006-10-24)
 • A moim zdaniem to wiocha zabita dechami.Nic tam nie ma,psy du...i szczekają i wrony zawracają bo myślą że to koniec świata. Soprano.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Soprano..(2006-10-24)
Reklama