UWAGA!

Antyterrorystyczne szkolenie dla dyspozytorów

 
Elbląg, Antyterrorystyczne szkolenie dla dyspozytorów
fot. policja

W siedzibie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu odbyło się dziś (20 października) szkolenie dla dyspozytorów komunikacji miejskiej oraz kierowców. Szkolenie dotyczyło postępowania w sytuacjach związanych z aktem terrorystycznym a także postępowania w przypadku znalezienia w autobusie lub tramwaju podejrzanego pakunku.

Szkolenie odbywa się już po raz drugi i jest związane z przeciwdziałaniem aktom terroryzmu. - Mówimy o pewnym algorytmie postępowania, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji – tłumaczy nadkom. Agnieszka Bielewicz-Piechowiak. – Nasza prelekcja poprzedzona jest emisją filmu pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”, aby zobrazować jak może taki akt wyglądać.
       Kolejną część szkolenia poprowadził policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego działającej przy elbląskiej komendzie. Ta część dotyczyła niebezpiecznych lub podejrzanych pakunków, które mogą być pozostawione w środkach komunikacji i sposobu, w jaki powinni zareagować kierowcy i dyspozytorzy ruchu.
       Działania są zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama