UWAGA!

Architekt wnętrz urządza nowe mieszkanie

2007-05-07
08:51
Elbląg, Architekt wnętrz urządza nowe mieszkanie

Połączyć salon z kuchnią, zlikwidować oddzielne pomieszczenie WC i powiększyć łazienkę – takie zadanie postawili właściciele mieszkania kupionego w zasobach developera MYTYCH architektowi wnętrz. To najczęstsze zmiany jakie wprowadzamy obecnie w nowych, elbląskich mieszkaniach – zauważa Krzysztof Hoffmann nadzorujący ten projekt. Dzięki temu z klasycznego M2 mieszkania zamieniają się w trzypokojowe ale ...bez typowej kuchni.

Projekt zmian w mieszkaniu rozpocząłem już na początku budowy – wspomina architekt wnętrz Krzysztof Hoffmann. Wymagane przez właścicieli korekty układu pomieszczeń wiązały się z koniecznością likwidacji słupa konstrukcyjnego i zastąpienie go długim podciągiem. Po zakończeniu projektowania powstał kosztorys aby Klienci mogli spokojnie zorganizować finansowanie na tego rodzaju zmiany w strukturze mieszkania. Po akceptacji kosztorysu Klienci rozpoczęli zakupy materiałów potrzebnych do prac wykończeniowych czyli armaturę łazienkową, terakotę, podłogi drewniane oraz meble do łazienki i kuchni. W momencie, gdy developer oddał mieszkanie do użytkowania realizacja projektu zmian przebiegła bardzo szybko i bez żadnych opóźnień.
     
     Zaraz przy wejściu do mieszkania wzdłuż jednej ze ścian zaprojektowano szafę pełniącą między innymi rolę garderoby. Kolorystycznie nawiązano tu do drzwi wewnętrznych z wybarwieniem wenge. Po otwarciu kuchni na salon zastosowano ściankę dzielącą pomieszczenie na strefy, jednocześnie wykorzystano ściankę do podwieszenia na niej telewizora. W salonie główny element wyposażenia to kanapa narożna w kremowej skórze mocno kontrastująca z ciemną podłogą drewnianą palisander. Właściciele mieszkania prowadzą aktywny tryb życia i często zapraszają do mieszkania gości. To dlatego zaproponowałem aby salon doposażyć również w rozkładany stół – dodaje Krzysztof Hoffmann. Mimo tego salon nadal robi wrażenie przestronnego bez efektu zagracenia.
     Telewizor w salonie został powieszony na ścianie – wcześniej w ścianie został wykuty profil PCV dla przeciągnięcia kabli. Ukrycie kabli dodaje wnętrzu nowoczesnej estetyki a gości nie razi widok zwisających kabli łączących TV i zestaw DVD.
     
     Standardowe łazienki w mieszkaniach budowanych w Elblągu mają ok 4m.kw. W tej realizacji po likwidacji pomieszczenia WC łazienka została powiększona do ponad 6,5m.kw. Właścicielom zależało aby była ona przestronna i większa od normalnie spotykanych w nowych mieszkaniach. Na podłodze ułożono kafle TRAVENA/MOGANO w układzie prostym horyzontalnym, tych samych płytek użyto do obudowania wanny. Dzięki temu uzyskano wizualny efekt obudowy drewnem. Umywalkę wpuszczono w drewniany blat pod którym schowano pralkę. Nowoczesnego charakteru łazience nadaje bardzo duże lustro wpuszczone w kafle, Wnętrze oświetlono górnymi halogenami REGENT z efektem ciepłego światła i osobno długa lampa PSI nad lustrem.
     
     Projekt, który dziś przedstawiam oddaje pewną charakterystykę zmian w elbląskim mieszkaniach – podsumowuje architekt wnętrz Krzysztof Hoffmann. Po zasoby elbląskich developerów sięgają młodzi aktywni ludzie w wieku 28-35 lat i to jest grupa klientów najmocniej ingerująca w proponowany przez wykonawcę i developera układ pomieszczeń. Dużo godzin poza domem, coraz mniej czasu, studia w weekendy – to główne powody rezygnowania z dużej kuchni na rzecz jeszcze jednego pomieszczenia na wygodną sypialnię. Później dochodzi do zabawnych sytuacji gdy mieszkania odwiedzają rodzice głównych lokatorów i pytają „ A gdzie jest kuchnia?”
     
     Odbierasz nowe mieszkanie? Planujesz zmienić wnętrze?
     Architekt wnętrz Krzysztof Hoffmann tel. 0 55 232 41 70
     
      www.atelier-hoffmann.pl .
     
     
-------------------- Reklama ----------------------

     
..
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama