UWAGA!

Armia wzywa

Dziś w Urzędzie Miejskim rozpoczyna się rejestracja przedpoborowych.

Obowiązkowi temu muszą poddać się mężczyźni urodzeni w roku 1988 oraz urodzeni w latach 1982-1987, którzy nie dopełnili go we właściwym czasie, mieszkają w Elblągu na stałe lub przebywają w mieście dłużej niż dwa miesiące.
     Przedpoborowi zgłaszający się do rejestracji muszą mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Ci, którzy na skutek kalectwa lub ułomności nie mogą stawić się w urzędzie, mogą poprosić o pośrednictwo kogoś z rodziny.
     Rejestracja przedpoborowych trwać będzie w godz. od 9 do 14 w pok. 95 do 31 października. Jeżeli ktoś z wezwanych nie stawi się w tym terminie, może zostać ukarany grzywną lub więzieniem. Wcześniej jednak może zostać doprowadzony do urzędu siłą.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • kocham, wolnosc, demokracje- co za bzdury, ukarany grzywna, wiezieniem - doprowadzony sila do urzedu !!? dalej wariatkowo jak za komuny, o nie jeszcze nie wracam- to dalej zniewolony kraj. Panowie politycy myslenie macie wciaz takie same jak sztabowcy za komuny, zmiencie wreszcie te kuriozalne przepisy odnosnie poborow mlodych ludzi do woja.Wierzcie mi sa takie kraje, ze do woja idzie ten kto ma na to ochote. I jesli juz idzie to mu za to porzadnie placa. pozdrawiam z normalnego kraju
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pis-off(2006-10-02)
  • popieram pogląd Korwina Mikkego - przymusowy pobór to zbrodnia. tylko armia zawodowa, dobrze opłacana i co najważniesze nie płacząca gdy się ją wysyła nawet do piekła.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    pacyfista(2006-10-02)
  • Wcale się nie dziwie, że żaden z młodych mężczyzn nie chce iść do wojska! Jak się ich tam taktuje? Doprowadzenie siłą?! No tak zapomniałam, że trzeba w młodziakach wzbudzać frustrację i agresję żeby fala odbywała się bez zakłóceń.... Dlaczego do służby nie mogą iść osoby, które tego chcą? Proste bo mało jest ludzi, którzy chcą tak charować za tak małe pieniądze... poza tym uczucia patriotyczne dziś posiada niewielu Polaków, bo i czego tu bronić?? Naszego rządu? Władz? tere fere... :(
  • A w takim w miarę normalnym i demokratycznym niewątpliwie kraju jak Szwajcaria, mającym chyba najlepszą (po izraelskiej) armię na świecie i pobór jest obowiązkowy, i dwutygodniowe ćwiczenia co roku (niezdolni do armii i ćwiczeń spędzają taki sam okres w straży pożarnej). Co więcej, z zaliczonym wojskiem ma się lepszą pracę, albo odpowiedni stopień z wojska jest warunkiem określonej pracy. I może dlatego oni mają tak jak mają, a my trochę inaczej - ale za to jesteśmy silni w niektórych komentarzach... BTW, przed wojną na wsi facet bez wojska był traktowany jak sprawny inaczej...
  • Niektórym przydałoby się trochę musztry. Może doceniliby to, co inni robią i nie dewastowaliby miasta. Zwławszcza przydałoby się siedzącym za kierownicą ABSom (absolutny brak szyi – odpowiednik tzw.koksa) w dupe by dostał to by zmądrzał może trochę. A zresztą, co to za chłop bez wojska, wyjątkiem są intelektualiści, którzy wiedzą, co chcą i nie studiują tylko by się uchylić od wojska.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    slawik(2006-10-02)
  • ciocia renia: była w wojsku? Jak nie to nie wyciera buźki.
  • Ciociu Reniu może jakąś miksturę na nerwusie. Musieli cię ciotuniu w wojsku nieżle kocić. A w jakim wojsku byłaś? Powiedz, gdzie jest taki zimny wychów wszelkiej masci oszołomów...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    chello(2006-10-02)
  • tak samo mozna podchodzic , nie spowodowales wypadku smiertelnego , nie komentuj ostatnich wydarzen na elblaskich ulicach , nie jestes politykiem , zamknij dziub nie wtracaj sie dzialania rzadu >? co ty z PIS - u jestes chlopcze , mam swoje zdanie to je wypowiadam czy ja ci mowie ze masz sie zamknac ja wyrazam swoja opinie , ktora moze byc iina od twojej .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ciocia renia(2006-10-03)
  • Uniwersytet Gdański przeprasza za ciocię renię.....
Reklama