UWAGA!

Awaria sieci wodociągowej na starówce

2012-10-18
21:11
 
Elbląg, Awaria sieci wodociągowej na starówce
fot. WS

Dziś (18 października) w godzinach wieczornych na ul. Bednarskiej doszło do poważnej awarii sieci wodociągowej. Wody pozbawieni są mieszkańcy okolicznych kamienic. Także goście hotelu Elbląg. Na chwilę obecną trudno powiedzieć, ile czasu zajmie usuwanie skutków awarii. Zobacz zdjęcia.

Około godz. 20.30 policjanci patrolujący stare miasto zauważyli słup wody bijący spod ulicy Bednarskiej, obok wjazdu do podziemnego parkingu hotelu Elbląg. Natychmiast powiadomili dyżurnego policji, a ten informację przekazał do odpowiednich służb. Po kilku minutach na miejscu pojawili się pracownicy pogotowia wodociągowego, zakręcili dopływ wody i ogrodzili teren taśmami zabezpieczającymi. Ilość wody, jaka się wylała do czasu przyjazdu pogotowia wodociągowego jest ogromna. Zalana została cała ul. Bednarska z terenami przylegającymi niemalże do Bulwaru Zygmunta Augusta. Podmyta jest ulica wokół miejsca, gdzie prawdopodobnie pękła rura. Obecnie wody pozbawiona jest spora część mieszkańców starówki, w tym goście hotelu Elbląg.
       - W tej chwili mamy kilkudziesięciu gości, którzy przyjechali do Elbląga na Baltic Cup - powiedział nam Ryszard Wójcik z hotelu Elbląg dodając: - Ta awaria jest dla nas dużym problemem. Dosyć szybko od momentu wystąpienia awarii na wyższych piętrach nie było wody. Aktualnie w naszych salach trenują tancerze, którzy po treningu z pewnością będą chcieli się wykąpać. Niestety, na razie wiemy tyle, że wody nie będzie i nie wiadomo, kiedy znowu do nas popłynie. Nam zależy aby ta awaria została usunięta jak najszybciej w nocy. Będę się kontaktował z wodociągami w tej sprawie - kończy Ryszard Wójcik.
      

 


       My dzwoniliśmy do pogotowia wodociągowego o godz. 22 i tam dowiedzieliśmy się, że trwa narada kierownictwa EPWiK, na której zapadną decyzje czy awaria będzie usuwana w nocy czy dopiero od rana. Miejmy nadzieję, że jednak EPWiK stanie na wysokości zadania i w jak najszybszym czasie woda popłynie w kranach okolicznych mieszkańców i gości hotelowych.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama