UWAGA!

Balet dla malucha, aerobik dla mamy

Centrum Tańca Promyk proponuje najmłodszym elblążanom zajęcia z baletu, zaś ich mamom ćwiczenia przy muzyce, czyli aerobik. Będzie też coś dla pań, które dopiero spodziewają się dziecka.

W zajęciach z baletu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Podczas lekcji uczestnicy pracują nad prawidłową postawą, gracją w poruszaniu się oraz elastycznością ciała, uczą się również określonych pozycji baletowych oraz ćwiczeń przy drążku.
     Natomiast dorosłym CT Promyk proponuje zajęcia z aerobiku. To coś dla tych, którzy chcą poprawić wydajność układu krwionośnego, oddechowego oraz wytrzymałość mięśniową organizmu, a także wpłynąć na poprawę budowy czy proporcji ciała (zmniejszenie wagi, kształtowanie odpowiednich partii ciała) oraz jego elastyczności i gibkości.
     Dynamiczne układy choreograficzne, ćwiczenia wzmacniające, ale także relaksujące ćwiczenia wykonywane są w sposób „płynny”, w wolnym tempie.
     - Każdego roku staramy się wprowadzać także nowe formy taneczne, w bieżącym planujemy wprowadzenie ćwiczeń dla przyszłych mam - zapowiada Marek Kucharczyk. - To nasza odpowiedź na „babyboom”, ale czy zostanie to zrealizowane, zależy od zainteresowania. Wiem z relacji koleżanek, które są świeżo upieczonymi mamami, że brakowało im propozycji zajęć z ćwiczeniami, które przygotowywałyby do narodzin dziecka, ale nie będą kojarzyły się z medycznymi przygotowaniami do porodu - dodaje. - Mają to być łagodne ćwiczenia ruchowe wzmacniające mięśnie przy relaksacyjnej muzyce i w miłej atmosferze. Kobiety tu przychodzące tak naprawdę mają nie myśleć o czekającym je porodzie i odprężyć się.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a jaki jest impact w aerobicu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowana(2007-09-07)
 • A jeżeli jestem mamą 5-latki to już nie mogę przyjść? :( A tak liczyłam na zajęcia rodzić + dziecko. Już myślałam, że na coś trafiłam. A tu znów przeszkoda...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2007-09-08)
 • jstem k nie matka
 • moja stara to muwi ze ma gdzies arobik a caly dzien lato ze szmata i sprzata i muwi ze to dobra gimnastyko jest a ja sie ciieszo ze jest czysto a jok chce poplotkowac pszy kowie to idzie do sonsiatki. to nie warto tam chodzic i tracic poeniondze iczas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Alojzy(2007-09-08)
 • do Alojzy, rewelacja z gramatyką i ortografią! Jeśli to miała być ironia to też nie wyszła:( Żal że ktoś taki ma prawo do wypowiadania się
 • Świetna sprawa, szkoda tylko, że dzieci dopiero od 6-go roku życia. Moja mała ma prawie 4 lata, uwielbia tańczyć przy każdej okazji, a balet lubi szczególnie. To chyba pod wpływem bajek o Barbie... Dużo w nich baletu i pięknej muzyki. Może jednak warto zweryfikować ograniczenie wiekowe zajęć dla dzieciaków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Domalka(2007-09-09)
 • ojej! jaka szkoda ze mam prawo
Reklama