UWAGA!

Bałtyk około 1300 - posłuchaj!

 
Elbląg, Wiedzy o początkach Elbląga dostarczają prowadzone od wielu lat prace archeologiczne na Starym Mieście
Wiedzy o początkach Elbląga dostarczają prowadzone od wielu lat prace archeologiczne na Starym Mieście (fot. arch. Agnieszka Jarzębska)

Bałtyk około 1300 roku to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która jutro (2 października) odbędzie się w Elblągu. - Jest to data, do której w zasadzie mogą przyłączyć się wszystkie państwa bałtyckie. Chcemy porozmawiać o tym, co się wtedy działo w naszych miastach i regionach. Liczymy też, że będzie to okazja do nawiązania bliższych kontaktów z muzealnikami z krajów leżących wokół Morza Bałtyckiego - mówi Grzegorz Stasiełowicz z Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu.

Konferencja to efekt włączenia się elbląskiego muzeum do projektu Network of museums in The Baltic. Sieć współpracy skupia placówki ze Szwecji, Danii, Finlandii, Niemiec, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii i Polski. Z elbląskim archeologiem rozmawia Agnieszka Jarzębska.
       Sesja odbędzie się w budynku Domu Rektora. Początek o godz. 9. Wydarzenie dofinansowane przez ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • elblążanka jedna miała chłopca z drewna, a chłopczyka z wosku- wszystko po. .. .elbląsku! Oczywiście Dupartament Informacji czy Departament komunikacji społecznej. .. tyż działa. I to byłoby na tyle jak mawiał profesor mniemanolgii stosowanej- J. T. Stanisławski przed laty. .. .
  • Nie doceniacie wynalazku, to przecież wyhikuł czasu
Reklama