UWAGA!

Bank Żywności dziękuje elblążanom za dary na paczki świąteczne

 Elbląg, Bank Żywności dziękuje elblążanom za dary na paczki świąteczne
Fot. Anna Dembińska (archiwum portEl)

Pomimo coraz wyższych kosztów utrzymania wielu mieszkańców Elbląga okazało wielkie serca i w sumie do naszych zbiórkowych koszy trafiło ponad 4 tony produktów spożywczych, w tym 1400 kg mąki. Ciast na świątecznych stołach nie zabraknie!

Wydaliśmy około 500 legitymacji dla wolontariuszy w 28 sklepach. Pomagali uczniowie ze szkół: SP 8, 9, 11, 15, 19, 25, OSW nr 1 i nr 2, I LO, III LO, IV LO, ZSEiO, ZSG, ZSIŚiU, ZSM, studenci z ANS, Szkoła Policealna im. J. Romanowskiej, Hufiec Pracy, Bursy nr 3 i 4 oraz wolontariusze z organizacji: stowarzyszenia Razem, PSONI, Przyjazny Krąg, Złoty Wiek, Nasza Zawada, Żuławy, Fantazja, ŚDS w Przezmarku i Jegłowniku, Zespoły Caritas parafii: Św, Rodziny, Królowej Polski, Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Brata Alberta, Diecezji Elbląskiej. Ponadto w piątek dołączyli do nas w supermarkecie Carrefour piłkarze z Olimpii, oferując darczyńcom bilety na mecze, co było skuteczną zachętą.

Ulotki wydrukowała bezpłatnie Agencja Reklamowa Contact, a plakaty drukarnia ELGRAF.

We współpracy z Bankiem Żywności w Elblągu zbiórkę żywności w sklepach prowadziły też Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu – wolontariusze zebrali tam 460 kg produktów oraz PCPR w Iławie – 315 kg.

Żywność zebrana w Elblągu już wyjeżdża do organizacji charytatywnych, które przygotują paczki dla swoich podopiecznych, zebrana w Suszu i Iławie będzie rozdysponowana na miejscu.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom i sponsorom serdecznie dziękujemy!

Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama