UWAGA!

Będą kontrole w lokalach

Elblążanie żyją tragicznym w skutkach wydarzeniem, do jakiego doszło 22 lipca przed nocnym klubem przy ul. Teatralnej. Pobity przez ochronę lokalu 24-latek zmarł w szpitalu. Dlatego właśnie miejskie służby, które odpowiadają za porządek i bezpieczeństwo w mieście, skontrolują lokale gastronomiczne i rozrywkowe.

W Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie prezydenta Henryka Słoniny, w którym uczestniczyli komendanci: Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.
     - Omawialiśmy problemy związane z bezpieczeństwem klientów lokali gastronomicznych i rozrywkowych na terenie miasta - informuje Krzysztof Święcicki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Elblągu. - Opierając się na danych wszystkich służb, ustaliliśmy, że nie wszyscy właściciele lokali przestrzegają prawa w zakresie funkcjonowania lokali i bezpieczeństwa osób tam przebywających. W związku z powyższym, w celu zapewnienia spełnienia przez właścicieli ustawowych wymogów związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej i rozrywkowej, a także zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających w lokalach, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu kompleksowych kontroli w tych obiektach.
     Powołane przez prezydenta Elbląga zespoły będą składały się z przedstawicieli służb, czyli policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. W skład zespołów wejdą także pracownicy nadzoru budowlanego. Wnioski z kontroli posłużą do podejmowania decyzji w sprawie sprzedaży alkoholu w kontrolowanych placówkach, a w rażących przypadkach zaniedbań ewentualnego podjęcia działań zmierzających do uniemożliwienia dalszego prowadzenia działalności. Na posiedzeniu ustalono, że w pierwszej kolejności kontroli poddane będą te obiekty, w których na podstawie danych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zanotowano zdarzenia związane przestępstwami i wykroczeniami.
     
     Mówi Krzysztof Święcicki, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w UM w Elblągu
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • DOBRE!!! Dlaczego zawsze musi dojść do tragedii aby ktoś zaczął myśleć. U mnie na osiedlu napadło mnie kiedyś 5 patafianów. Na szczęście nie zdołali mnie pobić. Przyjechała policja, no ale nic mi się nie stało. Pewnie gdyby mnie zabili, to zabroniliby picia alkoholu w obrębie lokalnych sklepów. Pie.....przyć te kontrole, już ktoś mądry kiedyś obliczył że tańsza jest profilaktyka niż leczenie. Policja, PIH, i inne instytucje powinny na bieżąco sprawdzać takie miejsca, a nie teraz, jak człowiek stracił życie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Reuters(2007-08-08)
 • 1031 poważne ostrzeżenie dla złodziei, bandytów i malwersantów - paranoja. Ludzie ile można bić pianę wokół rynsztoka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-08-08)
 • taki to "nasz" kraj:( wystarczy spojrzeć kto u nas rządzi, osoby które mają dobre pomysly sa na swoim, lokalnych patriotów i spoleczników nikt nie dopuści do "koryta", trzeba pogodzić się z tym, że lepiej raczej nie będzie, rządzi nami banda niewyksztalconych i niekompetentnych ....., jak ma być dobrze skoro magister pracuje na budowie a ministrem jest ..... każdy wie kto. oto Polska właśnie:(
 • Jajec - w ilu krajach mieszkałeś, że potrafisz ocenić swój/nasz? Zdaje się, że pokutuje w nas wizja "pięknych krajów"... Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tom S.(2007-08-08)
 • Co da komisja Co dadzą kontrole ??? skoro po pijaku nasi "młodzi gniewni" wysterydowani po solarium chłopcy z osiedli i tak będą szukac zadym i tak . Czują się bezkarni więc atakują to przechodniów na starówce to znów inna klientelę w lokalach . Co tu szukać koncesji za barem , przecież LOGICZNE jest że każdemu włascicielowi zależy na tym aby mieć bezpieczną knajpę . Ale na próżno . W naszym mieście zawsze znajdą się delikwenci którzy skręcą jakąś zadymkę . KARAĆ takich surowo to i wlokalach i na ulicy będzie bezpieczniej .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LOGICZNE MYŚLENIE(2007-08-09)
 • zamknąć ten bowling !!!
 • Fajba akcja, na pewno konieczna, ale czy musiała zdarzyć się taka tragedia aby podnieść taką decyzję...?? dlaczego zawsz PO?
 • Trzeba było śmierci młodego człowieka aby UM zauważył sprawę (nie) bezpieczeństwa w lokalach. A kiedy miasto zamontuje centrum monitoringu kamerami na terenie całego miasta albo chociaż w tych najbardziej niebezpiecznych miejscach?
 • Zamknąć ten Bowling!!!
 • uwazam jednak gdyby wlascciele dotarli do rodziny i zaproponowali kase to szum społeczny i nagonka bylaby jeszcze wieksza, ze ktos płaci za cisze ze chca wplywac na zeznania itd, wg mnie monitoring, agencje ochrony i praca nad prawemi, a nie tak jak teraz polowanie na czarownice, ten artykul sam mowi beda kontrole w bowlu tygrysie postaramy sie zamknac te lokale by opinia spol odetchnela lecz czy problemem sa lokale watpie problem to wychowanie młodzie i zapewnienie bezpieczenstwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no i na ....(2007-08-09)
 • sklep nocny na rogu bema i czolgitow pierwszy powinien stracic koncesje bo dziala dzieki sprzedazy alkoholu nieletnim
 • Straż miejska .... To nieroby, które tylko potrafią wlepiac mandaty źle zaparkowanym samochodom. Mieli poruszać się po mieście pieszo, żeby być na ulicach i osiedlach, ale oczywiscie 'znalazły' się pieniądze i na samochody. Po co samochody straży miejskiej ??? Generalnie to są wyrzucone w błoto pieniądze, praca tych 'strażników' jest w elbląskich realiach bez sensu - jeśli ktos zna jakiekolwiek pozytywne przykłady ich działań to proszę o ich podanie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Podatnik(2007-08-09)
Reklama