UWAGA!

Będą nowe miejsca pochówku

 
Elbląg, Coraz więcej kolumbariów powstaje na cmentarzu Dębica
Coraz więcej kolumbariów powstaje na cmentarzu Dębica (fot. Witold Sadowski, arch. portEl)

Jest coraz więcej pochówków kremacyjnych, dlatego na cmentarzu Dębica powstają nowe kolumbaria. Miasto ogłosiło przetarg na budowę trzech kolejnych. Prace mają potrwać trzy miesiące.

Aktualnie na cmentarzu Dębica są 22 kolumbaria, a w nich ponad 460 nisz na urny z prochami. Nadal jednak największa elbląska nekropolia się rozbudowuje. W 2018 r. w kwaterze EII2 powstały trzy nowe kolumbaria. Teraz miasto ogłosiło przetarg na kolejne. W tej samej kwaterze powstaną również trzy nowe, podwójne kolumbaria, w tym dwa  z kwietnikiem. Obok stanie 11 ławeczek, a nawierzchnię o powierzchni 170 m2 pokryje kostka brukowa.
       Prace mają być zakończone w terminie trzech miesięcy od podpisania umowy. Kiedy to nastąpi? Do 1 kwietnia urzędnicy czkają na oferty firm, które podjęłyby się tego zadania. Najlepsza zostanie wybrana na podstawie ceny (60%), okresu gwarancji (30%) i zatrudnienia bezrobotnych (10%).
       Od 20 lat cmentarz jest sukcesywnie rozbudowywany, przygotowywane są nowe kwatery przeznaczane pod groby. W lipcu 2006 r. zapoczątkowano nową formę chowania osób zmarłych. Do użytku oddano pierwsze dwa segmenty kolumbarium, przeznaczonego do umieszczania w nim urn z prochami.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama