UWAGA!

Będzie druga tura

Elbląg, Według nieoficjalnych wyników z 44 obwodów do głosowania, pierwszą turę wygrał Grzegorz Nowaczyk, uzyskując 36,2 proc. głosów
Według nieoficjalnych wyników z 44 obwodów do głosowania, pierwszą turę wygrał Grzegorz Nowaczyk, uzyskując 36,2 proc. głosów (fot. AD)

Prawdopodobnie dopiero 5 grudnia rozstrzygnie się, kto będzie rezydentem Elbląga przez kolejne cztery lata. Według nieoficjalnych wyników z 44 obwodów do głosowania, pierwszą turę wygrał Grzegorz Nowaczyk, uzyskując 36,2 proc. głosów. Drugi jest Henryk Słonina – 29,9 proc. głosów.

Do drugiej tury raczej nie wejdą Jerzy Wilk – 17,4 proc. głosów, Witold Gintowt-Dziewałtowski – 14,2 proc. i Stefan Rembelski – 2,3 proc. głosów.
       Są to nieoficjalne dane z 44 obwodów do głosowania, nieoficjalne, bo niezweryfikowane przez Miejską Komisję Wyborczą. Są jednak dość wiarygodne. W Elblągu są 62 obwody do glosowania, więc dane te obejmują ponad 2/3 obwodów.
       Wielkości liczbowe będą się jeszcze zmieniać, ale najważniejsze rozstrzygnięcia – że będzie druga tura wyborów prezydenckich z udziałem Grzegorza Nowaczyka i Henryka Słoniny – raczej już nie. Oficjalne wyniki wyborów raczej je potwierdzą.
       Wybory prezydenckie w Elblągu rozstrzygną się zatem w drugiej turze.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • I o to chodzi. 5 grudnia wszyscy młodzi do urn i nikt już nie będzie musiał wyjeżdżać z naszego pięknego miasta za pracą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szczesliwy(2010-11-22)
 • Panie szczęśliwy, podziwiam samopoczucie, ale to chyba z powodu tych moich Wolnych Konopi takie przemyślenia, hę?; ) Jak dotychczas żaden z elbląskich kandydatów nie zaproponował nic, co mogłoby zapewnić mu głosy młodych ludzi i odzew społeczny (frekwencja) mówi sama za siebie. Zazdroszczę Gdyni prezydenta Szczurka, który jest samorządowcem z prawdziwego zdarzenia a nie aparatczykiem z wysokim mniemaniem o sobie i brakiem sukcesów, jak nasza elbląska 'śmietanka'. Jak kiedyś wrócimy tu z emigracji, to trzeba będzie dokładnie pozamiatać to styropianowo-PO-PiSowe barachło. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wolne Konopie(2010-11-22)
 • Konopiasty, nam wystarczy nowy stadion na Agrykola
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milo24(2010-11-22)
 • Ale W. Gintowt-Dziewałtowski dostał kopa! Przegrał nawet z PiSowskim kandydatem! A więc tow. Gintowt - pora pod piec, grzać sobie plecy i bawić wnuki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  to b. dobra wiadomość!!!(2010-11-22)
 • I po co Heniu ma walczyć w II turze? Jego Dobry (chyba mierny, patrząc na wynik wyborczy) Samorząd przegrał na całej linii. Co to za prezydent by był bez wsparcia Rady Miasta? Panu już podziękujemy. PS Fatalny wynik WG-D to wspaniała wiadomość. Czas tego pana chyba w końcu dobiegł końca. W przyszłym roku, przy wyborach parlamentarnych elblążanie będą mieli szansę wysłać tego pana na polityczną emeryturę - w końcu!
 • Na miejscu Nowaczyka bym sie tak nei cieszyl. zgadnijcie na kogo przejda glosy Wilka i WGD w 2 turze?
 • heniek heniek heniek heniek heniek heniek heniek heniek nowaczyk teraz to ma stracha ha ha
 • Akurat ludzie WGD powinni poprzeć Nowaczyka. W końcu to Heniu ich wykończył, a przede wszystkim ich "lidera". A jak Wilk poprze Henia to będzie jasne jaki to PiS mamy w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  milo24(2010-11-22)
 • brawo Grzegorz Nowaczyk na Prezydenta tylko TY!!!!! 5 grudnia wszyscy do urn dac szanse Nowoczesnego Rozwoju dla Naszego Miasta!!!!! głosujmy wszyscy na Grzegorza Nowaczyka a pan Heniu niech założy kapcie weznie gazetke bujany fotel i siedzi w domku!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aras260(2010-11-22)
 • Coś bliżej kto to jest ten Nowaczyk dlaczego nie widziałem takiego nazwiska na liście toć to czary.
 • Ja cała moja rodzina i znajomi będziemy za Henrykiem Słoniną Dobry sprawdzony Prezydent
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysztof26(2010-11-22)
 • Nie pier. .. .. ić teraz że takie wyniki. To jest na własne życzenie. W praktyce duuuuuża większość przy urnach to byli sami wiekowi elblążanie. Młodych to na policzyć. Najlepiej siedzieć na d. .. i smarować bzdury na forach, a może tak na głosowanie się wybrać należało.
Reklama