UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie remont, ale jaki?

 
Elbląg, Biblioteczne mury przejdą gruntowny remont
Biblioteczne mury przejdą gruntowny remont (fot. arch. AD)

Piękne, ale wymagające szczególnej troski zabytki Elbląga doczekają się poważnych remontów. Modernizacja budynku Gimnazjum Muzeum Archeologiczno - Historycznego rozpocznie się już niebawem, zmiany zajdą także w murach Biblioteki Elbląskiej. Jednak na razie dokładnie nie wiadomo jakie.

Remont budynku Gimnazjum, w którym mieści się muzeum jest już pewny, zaplanowany ze szczegółami i czeka na realizację. Remontu wymaga również Biblioteka Elbląska. Jednak na razie dokładnie nie wiadomo, co się w jej murach zmieni.
       - Przewidujemy przeprowadzenie prac renowacyjnych oraz adaptacyjnych Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida, w tym m.in. prac konserwatorskich i renowacyjnych, zagospodarowanie terenu dziedzińca oraz interaktywne wystawy stałe – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Urzędnicy zamierzają wykorzystać platformę „Elbląg konsultuje” do poznania opinii mieszkańców naszego miasta w sprawie remontowych działań.
       Na razie miasto jest na etapie zbierania ofert na realizację studium wykonalności Biblioteki Elbląskiej. Studium ma być gotowe do 20 marca. Dokument jest jednym z pierwszych etapów ubiegania się o finansowanie unijne na remont biblioteki.
       Cały remont ma kosztować 6 mln zł (z czego 667 tys. zł miasto chce wydać już w tym roku) i zakończyć się za dwa lata. Ratusz planuje pozyskanie dofinansowania unijnego, o tym czy je dostanie przekonamy się jednak dopiero we wrześniu, kiedy w Urzędzie Marszałkowskim zapadną decyzje, jakie inwestycje zostaną wsparte unijnymi środkami.
       Z unijnego programu możemy dowiedzieć się, że "dofinansowanie można uzyskać na renowację obiektów dziedzictwa kulturowego (w tym zabytków ruchomych) o potencjale turystycznym wraz z zagospodarowaniem terenów je otaczających oraz zakupem wyposażenia wpływającego na unowocześnienie obiektów, adaptację obiektów dziedzictwa kulturowego o potencjale turystycznym polegającą na unowocześnianiu form ich wykorzystywania wraz z zagospodarowaniem terenów je otaczających oraz zakupem wyposażenia wpływającego na unowocześnienie obiektów oraz projekty polegające na zabezpieczeniu przed zagrożeniami obiektów dziedzictwa kulturowego."
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A mury w koło galerii El rozsypują się szczególnie od strony budynku Żeglugi.
  • „Elbląg konsultuje” do poznania opinii mieszkańców naszego miasta w sprawie remontowych działań. Jakoś jak przekazywano pieniądze na remont katedry to nikt nikogo nie pytał o zdanie. A przypomnę że miasto zadłużone po uszy.
  • A może by tak zrekonstruować Zamek Krzyżacki - byłaby atrakcja turystyczna ?
  • Właśnie a co z galerią el tak piękne budynki były przed wojną a teraz niszczeją ich mury Brakuje pani Kasprzyckiej
  • proponuję Dyrekcji Biblioteki powalczyć o rekonstrukcję sygnaturki na dachu, najwyższy czas odtworzyć motyw charakterystyczny dla panoramy Elbląga
Reklama