UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczne Ferie 2012

 
Elbląg, Bezpieczne Ferie 2012

Ferie zimowe to czas większej ilości wyjazdów dzieci i młodzieży na zorganizowany wypoczynek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczne Ferie 2012”.

Od 23 stycznia do 5 lutego policjanci na drogach woj. warmińsko-mazurskiego prowadzili wzmożone działania kontrolne „Bezpieczne Ferie 2012”. W czasie zimowego wypoczynku na drogach regionu pracowało 3055 policjantów ruchu drogowego oraz pozostałych służb pionu prewencji. Policjantów wspomagało 106 funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskich/Gminnych. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 12900 pojazdów, w tym 97 autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Podczas kontroli autokarów policjanci ujawnili 12 nieprawidłowości, które dotyczyły nadmiernie zużytych bieżników opon oraz nieprawidłowości w układzie hamulcowym oraz kierowniczym. Kierującym autobusami zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych, 10 kierowców ukarano mandatami karnymi, a jedną osobę pouczono.
       Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez kierujących pojazdami było przekraczanie dopuszczalnej prędkości - 1772 wykroczeń. Ponadto 828 przypadków niestosowania środków bezpieczeństwa w pojazdach tj. pasów i fotelików oraz 417 wykroczeń dotyczących nieprawidłowego wyprzedzania i zawracania.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • 1772 wykroczeń - nie wszyscy popełniający te wykroczenia byli związani w jakikolwiek sposób z feriami. To jest dowód na kolejne naciąganie statystyki
Reklama