UWAGA!

Biuro marszałka zostanie w Elblągu

Elbląg, Biuro marszałka zostanie w Elblągu
Fot. PS.

Wiele kontrowersji wzbudziła decyzja wojewody dotycząca likwidacji Wydziału Finansów i Budżetu elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Czy to oznacza, że wszystkie delegatury, placówki filialne urzędów mieszczących się w stolicy województwa znikną z naszego miasta? - My nie planujemy likwidować Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu - zapewnia w imieniu Zarządu Województwa Grzegorz Nowaczyk.

Rząd RP zaplanował w roku 2010, zgodnie z art. 3 ust.1 projektu ustawy o racjonalizacji zatrudnienia, zmniejszenie zatrudnienia w urzędach o 10 proc. pracowników zatrudnionych w ramach stosunku pracy. Innymi słowy - do 30 czerwca
       przyszłego roku 31,5 tys. urzędników w całym kraju może stracić pracę w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych.
       Redukcja zatrudnienia dotknie osoby zatrudnione w: Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Narodowym Funduszu Zdrowia, Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Państwowej Inspekcji Pracy, Instytucie Pamięci Narodowej, Głównym Urzędzie Statystycznym oraz urzędach wojewódzkich. Należy też pamiętać, że delegatury urzędów wojewódzkich w założeniach reformy administracyjnej państwa dokonanej w roku 1999 miały charakter przejściowy i z czasem będą likwidowane.
       Natomiast Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego nie przewiduje ograniczania funkcjonowania swoich delegatur - Biur Regionalnych w Elblągu i Ełku. Wręcz przeciwnie, wobec ciągle przejmowanych do realizacji nowych zadań administracji rządowej z Urzędu Wojewódzkiego konieczne jest wzmocnienie dotychczasowego funkcjonowania tych biur. Takie wzmocnienie będzie miało miejsce w Elblągu. Za rok Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostanie przeniesione do nowej siedziby przy ulicy Zacisze 18.
       - Nowa siedziba Biura Regionalnego w Elblągu wynika z rosnących zadań wykonywanych przez Biuro. W ciągu minionych trzech lat zatrudnienie w elbląskim Biurze się podwoiło - mówi Grzegorz Nowaczyk. - Mnie osobiście jako elblążaninowi bardzo zależy na tym, aby każdy mieszkaniec naszego miasta większość spraw mógł załatwić na miejscu w Elblągu, bez konieczności podróżowania do Olsztyna. Proszę mi wierzyć - nie planujemy likwidować Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, systematycznie zwiększamy zatrudnienie i rangę elbląskiego Biura. Nowa siedziba ma zostać oddana do użytku pod koniec przyszłego roku. Przetarg został rozstrzygnięty i teraz jesteśmy w początkowej fazie remontu.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nowaczyki się promują - czy te miejsca pracy są dla ludzi, czy dla swoich ?.
 • Nowaczyk na rautach w Olsztynie to inaczej mówi. Sprzedawczyk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbląg do Pomorza(2009-12-04)
 • Ale przecież problem dotyczy urzędu wojewódzkiego, a nie marszałkowskiego. niech pan nowaczyk powie w jaki sposób interweniuje w tej sprawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piernik&wiatrak(2009-12-04)
 • zA komuny każda gazeta zaczyła-- I sekretarz KM PZPR, teraz wystarczy Nowaczyk.
 • Panie Grzegorzu, a może zaproponować pracę zwalnianym z UW 11 Paniom
 • .. .. .że delegatury urzędów wojewódzkich w założeniach reformy administracyjnej państwa dokonanej w roku 1999 miały charakter przejściowy i z czasem będą likwidowane. .. .. - WIELKIE KŁAMSTWO, dali marchewkę na poczatyku żeby uspokoić ludzi a teraz co ?
 • portel. pl był przez wiele lat platformą obywatelską elblążan. .teraz jest już jedynie elbląską Platformą Obywatelską. .przecież inaczej już nie można określić cytowania członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, mówiącego o elbląskim biurze regionalnym marszałka województwa, a nie o elbląskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego, a konkretnie o zawartym w pytaniu, PRZENOSZONYM do Ol. Wydziale Finansów i Budżetu (nic też o Wydz. Org. -Admin. , Wydz. Zarz. Fund. Eur. , Wydz. Zarz. Kryzys. , Oddz. Infrastr. +Geo. , Oddz. Środ. +Rol. , Oddz. Polit. Społ. i najważniejszym dla elblążan: Oddz. Spr. Obywat. i Cudzoziem. ). .czy obiektywny i RZETELNY dziennikarz nie powinien POpytać kierującego delegaturą, Pana Marka Fabiańskiego, ul. Woj. Polskiego 1,tel. 2374501/2336566,fax. 2327479 mfabiansk@uw. olsztyn. pl
 • Inna gadka w Elblągu inna w olsztynie. .. .jakiś dualizm grzesiu?
 • wsadździe sobie to biuro. o czym w ogóle ta gadka. przenieść urząd marszałkowski z olsztyna(nie żaden śmieszny sejmik)i tyle. to niby tylko urząd, ale taki układ funkcjonuje w lubuskiem czy kuj-pom i dzięki temu nie ma tam mowy o takiej dominacji jednego z miast. o ile pamiętam po referendum"pomorskim"olsztyn godził sie na "wszystko", aby tylko spacyfikować nasze separacyjne działania. nie wzieliśmy wtedy, doprowadźmy do tego teraz.
 • Ludzie, głosujcie na Pana Dziewiałtowskiego w wyborach, będziecie mieli rozkwit Elblaga jak dotychczas za Pana Słoniny, będą nowe obiekty sportowe, basen, nowi inwestorzy i full pracy dla wszelkiego Ludu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fragli(2009-12-04)
 • Olsztyn jest pazerny, chcą mieć wszystko u nich, a nasi co robią? Nawet taki mały Nowy Dwór Gdański potrafił sobie wywalczyć powiat- najmniejszy w Polsce, ale jest i dzięki temu Mierzeja jest przy Gdańsku
 • Moim zdaniem działalność tej elbląskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego przynosi Elblągowi więcej szkód, niż pożytku. Przypomnijcie sobie, że to właśnie Jerzy Wcisła zablokował (kierując się osobistymi czynnikami) inicjatywę pana Kołtońskiego dotyczącą modernizacji linii kolejowej Elbląg - Olsztyn - Białystok. To właśnie elbląska delegatura była hamulcowym i tak długo "analizowała" tę sprawę, że w końcu stała się nieaktualna. Przypomnę, że w ten właśnie sposób pan Wcisła pogrzebał szansę na zbudowanie kanału przez Mierzeję Wiślaną. Pisała o tym swego czasu Gazeta Elbląg: elblag.gazeta.pl I co pan na to, panie Wcisła?
Reklama