UWAGA!

Blokada Starego Rynku

2007-04-11
Aktualizowany 2007-04-12 11:04
Elbląg, Blokady czekają na kwiatki...
Blokady czekają na kwiatki... fot.AMG

11 kwietnia wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego na elbląskiej starówce. Na Starym Rynku ustawiono 17 klombów blokujących wjazd pojazdom na deptak.

Ustawienie elementów małej architektury bezpośrednio na ulicy skonsultowano ze wszystkimi służbami w mieście. Pozytywnie koncepcję zmian zaopiniowały policja, straż pożarna i straż miejska. Zakaz wjazdu na jezdnię Starego Rynku jest jednoznaczny z zakazem ruchu pojazdów po chodnikach. A trzeba dodać, że to nie pierwsze zmiany w organizacji ruchu w tej dzielnicy. Obecne spowodowali sami kierujący pojazdami, lekceważąc obowiązujące do tej pory oznakowanie.
     Nadzór nad wprowadzeniem nowej koncepcji organizacji ruchu sprawuje Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego. - Nowa organizacja ruchu zapewnia dojazd do budynków - uspokaja Marek Pawlikowski, zastępca naczelnika Zarządu Dróg. - Między przecznicami ulic odległość jest nie większa niż 30 metrów. Pojazd z dostawą towaru będzie mógł się zatrzymać na skrzyżowaniu ulicy ze Starym Rynkiem i rozładować dostawę. Pasażer autokaru dojeżdżającego do hotelu będzie mógł bezpiecznie wysiąść i dojść w miejsce zakwaterowania. Te zmiany spowodują, że Stary Rynek stanie się bezpiecznym deptakiem dla elblążan i turystów - przekonuje Marek Pawlikowski.
     Przestrzegania wprowadzonych zmian w organizacji ruchu na Starym Rynku pilnować będzie policja i straż miejska. Nieprawidłowości będą karane mandatami.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • wreszcienie trzeb abedzie patrzec czy sie nie psodoba ze ise idize deptakiem jakiemus lysolcowi w furze
 • i o 17 za dużo.Jak można było postawić tak ohydne klomby? a wszyscy się dziwią że mowią na nas ELBLĄGI...Urzędnicy ratujcie mieszkańców starówki. wstyd!!!
 • i bardzo dobrze ze ktos wpadl na taki pomysl. w koncu to deptak a nie ulica. starowka powinna sie rozbudowywac blizej kanalu i po drugiej stronie, fajny bylby efekt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  321picollo(2007-04-11)
 • no tak, tylko ze te klomby to ladnie beda kiedy posadza w nich kwiaty lub na swieta wsadza choinki w nie, a tak to nie za dobrze to wyglada..... te klomby powinny byc bardziej staromiejskie.
 • no tak, tylko ze te klomby to ladnie beda kiedy posadza w nich kwiaty lub na swieta wsadza choinki w nie, a tak to nie za dobrze to wyglada..... te klomby powinny byc bardziej staromiejskie.
 • Apeluję do władz miasta. Ze względu na zdrowie mieszkańców, rosnące zanieczyszczenie środowiska, bezcenne życie ludzi ginących w wypadkach drogowych, ZAMKNIJCIE ELBLĄG DLA RUCHU DROGOWEGO. Aby nikt nie łamał tego zakazu, postawcie betonowe słupki przy wjeździe do miasta. Takie, żeby zatrzymały nawet czołgi. Przy każdym słupku i dalej co 10 metrów, ustawcie sygnalizację świetlną, aby piesi się nie zderzyli. W następnym kroku zlikwidujcie ruch rowerowy i wszelkie wózki. Niemowlaki lepiej się czują noszone przy piersi mamy. A strażnicy miejscy niech intonują marsze. Jak nie mają głosu, to niech krzyczą RAZ- DWA a lepiej LEWA-PRAWA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2007-04-11)
 • widziałem takie fajne jelenie z gliny, takie ładne błyszczące, może zamiast tych szykownych i wysnobowanych do granic ludzkich możliwości klombów postawić jelenie? a na jeleniach sztuczne kwiatki, takie czerwone, wtedy stare miasto będzie na poziomie ełropejskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  doradca(2007-04-11)
 • Od dawna nie używam Starego Rynku i nie zauważyłem zbytnich problemów z dojazdem gdziekolwiek na starym m.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2007-04-11)
 • ...mogliby za to parking jakiś zorganizować ..gdzieś np. przy Studziennej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2007-04-11)
 • Elbląg jest wiochą był i będzie jak mozna postawic tak beznadziejne słupki. Jeszcze w zadnym cywilizowanym miescie nie widziałem takiego gniota. Dlaczego np w gdańsku czy olsztynie na starym miescie nie ma takich gniotów a mimo to ruchu pojazdami nie ma. Kurde dlaczego cała polska sie z nas śmieje. lipaaaaa straszna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MY ELBLąGI(2007-04-11)
 • Skoro wladze miasta i slużby miejskie robią tyle zachodu żeby ułatwić życie turystom to czas najwyższy aby pomyślały co zrobić z odchodami psimi których na trawnikach jest pełno a coraz cześciej i na chodniku można wdepnąć w g...no. Takie widoki nie zachęcają turystów szczególnie tych z Zachodu na których nam najbardziej zależy. Jak długo będą martwe przepisy o sprzątaniu tych zanieczyszczeń przez właścicieli pupili. Kiedy wreszcie służby miejskie zabiorą się za ten problem i zaczną skutecznie egzekwować to prawo. Bo jak narazie to tylko są skuteczni w karaniu za wjazd albo postój gdzie nie można. Nie mam nic przeciwko pieskom ale jeśli się chce mieć zwierzątko to trzeba się poczuwać do odpowiedzialności i sprzątać po nim, żeby nie narażać innych na te wątpliwe przyjemności widokowe. A jakie są efekty przy koszeniu trawników to najlepiej zapytać tych co to robią jakie przyjemności ich spotykają.
 • jeszc ze straż mogłaby ścigać kierowców stawiających samochody na chodniku wokół katedry. Nie można iść z dziećmi na spacer, ani na rower, bo stale ktoś wyjeżdża mieszkańcy, dostawcy, agencja obrony. kiedyś były ustawione barierki, które z biegiem czasu zostały wyłamane
Reklama