UWAGA!

Bój o zwolnionego związkowca

Elbląska „Solidarność” broni zwolnionego z pracy lekarza, przewodniczącego komisji zakładowej w Szpitalu w Malborku. Włodzimierz Drejski został zwolniony dyscyplinarnie. Związek zapowiada złożenie pozwu do Sądu Pracy.

Szef zakładowej „Solidaności” i jednocześnie lekarz zatrudniony w malborskim szpitalu Włodzimierz Drejski został zwolniony z pracy „za rażące naruszenie obowiązków zawodowych”. - Nie przestrzegał harmonogramu godzin pracy i odmówił wykonania polecenia służbowego – wyjaśnia dyrektor placówki Janusz Konefał.
     Ustawa o związkach zawodowych szczególnie chroni przed zwolnieniem przewodniczącego i członków komisji zakładowej. Dlatego „Solidarność” zainteresowała się sytuacją w malborskim szpitalu. Szef regionu elbląskiego „Solidarności” Mirosław Kozłowski podejrzewa, że Drejski zwolniony został za swą działalność związkową. -Tam trwa spór zbiorowy. Szpital jest zadłużony na ponad 20 milionów złotych i związek robił wszystko, by uratować tę placówkę przed całkowitą likwidacją – mówi Kozłowski.
     Związek chce skierować pozew do Sądu Pracy o cofnięcie dyscyplinarnego zwolnienia i przyjęcie lekarza do pracy.
     
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niech Go utrzyma S jak nie ma czasu na pracę zawodową,a co to swieta krowa ktora nie podlega zadnym przepisom Kodeksu Pracy
 • Kozłowski ma wprawę w pomaganiu zakładom pracy w potrzebie. Patrz Zakłady Mięsne czy też Szpital Miejski. Boże chroń przed takim pomagaczem. Szpitalowi w Malborku życzę jak najlepiej i dlatego nie dajcie się koziołkom.
 • Kozłowski ma wprawę w pomaganiu zakładom pracy w potrzebie. Patrz Zakłady Mięsne czy też Szpital Miejski. Boże chroń przed takim pomagaczem. Szpitalowi w Malborku życzę jak najlepiej i dlatego nie dajcie się koziołkom.
 • toż on pawulonu nie chcioł wstrzyknąć i pewnikiem za to go wywalajom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  łodzianim(2006-01-18)
 • www.portel.pl
 • http :// www.portel.pl /artykul.php3? id_akt=16646&id_dz=5 (usun 4 spacje)
 • Lekarz w szpitalu jest przede wszystkim pracownikiem a potem związkowcem więc powinien przestrzegać przepisów Kodeksu Pracy. Pan Kozłowski jako "obrońca uciśnionych" - bo taką politykę kreuje - niech sam weżmie tych wszystkich związkowców na swoją listę płac w Solidarności. Lekarza szefem jest dyrektor szpitala ponieważ on mu płaci pensję i dyrektor szpitala stawia warunki pracy. Wstyd dla miasta Elbląga, że mamy takich szefów elbląskiej Solidarności jak p.M.Kozłowski i były emerytowany nauczyciel z poważnym wyrokiem sądowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanka(2006-01-19)
 • O matko kochana, jeszcze jeden nawiedzony lekarz w towarzystwie Kozłowskiego i Koseckiej.
 • Puknijcie sie w swoje puste głowy. To zwykła kampania przeciwko Kozłowskiemu a on jest jeszcze Przewodniczącym .Skąd te tłumy w Zarządzie Regionu "S"proszące o interwencje? Piszący pewno obrony nie potrzebują bo mają ciepłe stołeczki z urzędu? Obiektywna
 • Pani "Obiektywna" zapewne jest z grupy Kozłowskiego i Czarnockiego (byłego). Pisz kobieto na temat a nie jak ci pasuje.
 • A co Pan Kozłowski robi w innym województwie?
 • Łatwo krytykowac jak sie nic nie robi. I nazwisko anonimowe. Nic nie kosztuje komuś dokopać "mnie nie boli ?"Ale może kiedyś zaboli. obiektyw
Reklama