UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Brzezin marszałkiem, Kluge wiceprzewodniczącą Sejmiku

 
Elbląg, Gustaw Marek Brzezin nadal jest marszałkiem (foto z fan page'a Mirona Sycza na Facebooku, autor Borys Tucki)
Gustaw Marek Brzezin nadal jest marszałkiem (foto z fan page'a Mirona Sycza na Facebooku, autor Borys Tucki)

Nasze wcześniejsze nieoficjalne informacje się potwierdziły. Marszałkiem województwa pozostał Gustaw Marek Brzezin, a elblążanka Grażyna Kluge została wiceprzewodniczącą Sejmiku. Takie decyzje podjęli radni wojewódzcy na dzisiejszej sesji.

Tuż przed sesją regionalni szefowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisali umowę koalicyjną, na mocy której kandydatem na marszałka województwa został Gustaw Marek Brzezin z PSL, sprawujący tę funkcję w poprzedniej kadencji samorządu. Do zarządu województwa zostali wytypowani także: Miron Sycz z Górowa Iławeckiego (były poseł i były przewodniczący Sejmiku), Marcin Kuchciński z Olsztyna (był w zarządzie minionej kadencji), Jolanta Piotrowska (była burmistrz Giżycka) – wszyscy z PO; i Sylwia Jaskulska (była w zarządzie w poprzedniej kadencji) z PSL.
       Gustaw Marek Brzezin miał podczas wyborów na marszałka kontrkandydata - zgłoszonego przez PiS Dariusz Rudnika, radnego z Olsztyna. W głosowaniu tajnym Brzezin uzyskał 19 głosów, Rudnik - 11. 
       - Dziękuję za wybór na funkcję marszałka. Trwałość koalicji się potwierdza, dzisiaj możemy to obserwować. Cieszę się, że nie było głosów przeciwnych co do mojej kandydatury, bo to znaczy że wszystkim należy na rozwoju regionu. Koalicja na pewno będzie brała pod uwagę dobre wskazania opozycji pod uwagę - mówił tuż po wyborze Gustaw Marek Brzezin. - Mamy już 55 procent zakontraktowanych środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, to około 4 miliardów złotych. Drugie tyle mamy jeszcze do zabezpieczenia i zainwestowania w regionie i to jest najważniejsze w najbliższej przyszłości. Aktualizujemy też strategię rozwoju regionu po 2020 roku. Dotychczas udało nam się wspólnie z mieszkańcami dobrze realizować założenia poszczególnych strategii. Liczę także na szeroką współpracę w tej kwestii, by konsensus był jak najlepszy, by kontynuować misję dalszego rozwoju Warmii i Mazur. 
       Głosowanie na pozostałych członków zarządu było również formalnością. Wicemarszałkami zostali Miron Sycz i Marcin Kuchciński, a w zarządzie zasiedli również Sylwia Jaskulska i Jolanta Piotrowska. Każde z nich otrzymało 19 głosów "za", radni PiS (11 osób) w każdym przypadku głosowali przeciw.

  Elbląg, Dzisiaj radni wybierali władze województwa (foto z fan page'a Mirona Sycza na Facebooku, autor Borys Tucki)
Dzisiaj radni wybierali władze województwa (foto z fan page'a Mirona Sycza na Facebooku, autor Borys Tucki)


       Koalicja Obywatelska i PSL dogadały też się ze sobą w sprawie stanowisk wiceprzewodniczących Sejmiku. Zostali nimi: Edward Adamczyk z PSL (19 głosów), radny wojewódzki sześciu kadencji, który pełnił tę funkcję przez ostatnie trzy kadencje; elblążanka Grażyna Kluge (19 głosów) z PO – dotychczasowa dyrektorka biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu, była wicewojewoda, wiceprezydent Elbląga i kurator oświaty; Zbigniew Homza z Nowoczesnej (19 głosów) – lekarz i były radny powiatu kętrzyńskiego. Swojego kandydata - Dariusz Rudnika – zgłosiło także Prawo i Sprawiedliwość, ale nie zyskał on wymaganej liczby głosów (otrzymał 11).
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama