UWAGA!

----

By dzieci nie były głodne

Według danych na koniec listopada programem dożywiania realizowanym przez MOPS objętych zostało ponad 2275 dzieci. W większości to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Są jednak w tej grupie także przedszkolaki oraz maluchy z elbląskich żłobków.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu jako zadanie priorytetowe traktuje opiekę nad dziećmi. Jednym z działań podejmowanych w realizacji powyższego zadania jest dożywianie dzieci.
       - Na koniec listopada dożywianiem objętych było 2275 dzieci - z czego 1925 stanowią uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich; 350 - wychowankowie przedszkoli i żłobków – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Młodzież ze szkół średnich może skorzystać z gorącego posiłku w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gospodarczych i stołówce „Smakpol" prowadzącej dożywianie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w których nie ma stołówek. Ponadto 270 dzieci uczestniczy w zajęciach i korzysta z dożywiania w świetlicach południowych/socjoterapeutycznych na terenie miasta Elbląga – dodaje Joanna Urbaniak.
       Tak jak i w roku ubiegłym, w okresie jesienno-zimowym MOPS pokrywa koszty związane z akcją „Szklanka mleka", którą objętych zostało około 235 uczniów korzystających z dożywiania w gimnazjach. Uczniowie szkół podstawowych otrzymują mleko bezpłatnie.
       - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu do końca października tego roku wydatkował około 1.265.000zł na dożywianie dzieci i młodzieży, korzystających z różnorodnych form dożywiania, w tym także w czasie ferii zimowych i wakacji letnich – wskazuje rzeczniczka UM w Elblągu.
      

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama