UWAGA!

Chcą referendum w sprawie ACTA. Trwa zbieranie wniosków

 
Elbląg, W punkcie przy ul. Stefczyka wnioski przyjmuje dziś do godz. 17 Katarzyna Krymkowska
W punkcie przy ul. Stefczyka wnioski przyjmuje dziś do godz. 17 Katarzyna Krymkowska (fot. AD)

- Obawiamy się tego, że będziemy kontrolowani w Internecie. Nasze rozmowy będą monitorowane, czy nie ma tam skopiowanego obrazka. No, bez przesady. A zapowiada się, że może tak być – mówi Katarzyna Krymkowska, która dziś (30 stycznia) przy ul. Stefczyka w Centrum Organizacji Pozarządowych zbiera wnioski potrzebne do ogłoszenia referendum w sprawie ACTA.

W Internecie wrze. Na stronach portali społecznościowych młodzi ludzie (bo to głównie oni protestują przeciwko ACTA) nawołują do podpisywania wniosków potrzebnych do zorganizowania referendum. Elblążanie, którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy mogą składać wnioski przy ul. Stefczyka 7-8 (I piętro). Do godziny 17.
       - Dzisiaj zdajemy wnioski do punktu – mówi Katarzyna Krymkowska. – Ludzie pytali jednak czy tego terminu nie można przedłużyć, bo zbierają jeszcze wnioski między sobą – wśród rodziny, znajomych. Będzie można je oddać pod koniec tygodnia w wyznaczonym miejscu. Szczegóły zostaną zamieszczone na facebooku w „wydarzeniu”. Podpisane wnioski można też wysłać bezpośrednio do chłopaków do Wrocławia, którzy organizują tę akcję.
       Dziś jeszcze nikt nie zgłosił się do punktu przy ul. Stefczyka.
       - Teraz jest rano, są ferie – tłumaczy Krymkowska. - Z tego, co wiem mają ludzie jeszcze donieść.
       O co walczą zwolennicy referendum ws. ACTA?
       - Chodzi o to, by się zjednoczyć. Nie wiadomo przecież czy dojdzie do referendum. Ale musimy pokazać, że nie zgadzamy się na to, co robi z nami rząd, a robi wszystko za naszymi plecami – wyjaśnia Katarzyna Krymkowska. - To było nie w porządku. A to w jest w naszym interesie, bo będziemy kontrolowani, ograniczona zostanie nasza wolność.
       Czego się obawiają?
       - Obawiamy się tego, że będą przesadne kary – dodaje. - Będziemy kontrolowani w Internecie. Nasze rozmowy będą monitorowane, czy nie ma tam skopiowanego obrazka. No, bez przesady. A zapowiada się, że może tak być. Dlatego potrzebujemy referendum. – Aby je przeprowadzić potrzebujemy pół miliona wniosków. Z tego, co wiem już jest ich ponad 200 tysięcy. Ludzie chętnie się pod nimi podpisują. Zbieranie wniosków potrwa do 12 lutego więc mamy jeszcze trochę czasu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzieci, dzieci, pleciecie takie bzdury, a nawet Wam się nie chciało przeczytać ACTA. Nikt Was nie ma zamiaru ograniczać. No chyba, że dla Was ograniczaniem Waszej wolności jest zakaz pobierania w sposób nielegalny muzyki, gier, czy filmów. .. Najpierw przeczytajcie ten dokument, później się zastanówcie, a dopiero zabierajcie głos.
 • Koles bez podpisu. Myślisz, że Elblag to ciemnogórd?Ludzie, większośc czytała ten dokument ACTA ktury nie tylko zamyka ustaobywatelom ale i mediom itp. , itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  STOP ACTA(2012-01-30)
 • pewnie że ciemnogród, a ty florek jesteś pierwszym ciemniakiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dziękuję za uwagę(2012-01-30)
 • A w ogóle to cierpicie chyba na jakąś paranoję i manię prześladowczą. Przemyślcie jedną rzecz: zrobiliście genialne zdjęcie, albo nagraliście świetną piosenkę i możecie na tym zarobić, ale ze względu na piractwo elektroniczne zarabiacie na tym grosze i jesteście bardziej jak pracownik charytatywny od zabawiania tłumu. Naprawdę nie pojmujecie o co chodzi, nawet myśleć się Wam nie chce.
 • Ty "ktury" masz podpis STOP ACTA, kup sobie słownik ortograficzny :-). Zamykanie ust obywatelom i mediom? Właśnie widzę jak przeczytałeś ten dokument. ..
 • Katarzyna Krymkowska - wyjdź za mnie! Nie baw sie w politykę tylko zostań moją żoną! Kocham Cię! Jesteś piękna!!! :P
 • Hmm racja racja, piękna jest ta Pani :).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pawel_86(2012-01-30)
 • popieram Centrum, ale czy portEl. pl nie jest juz zwolennikiem ACTA; odbyło się sobotnie spotkanie z posłem PE Jackiem Kurskim, jest już tyle godzin po wydarzeniu a tu ani słowa; a może władze miasta zamykają usta/ patrz nie narażamy się /; czy oto chodzi; na marginesie spotkanie było ciekawe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwy(2012-01-30)
 • A czy Wy, którzy tak bornicie ACTA (wpisy wyżej) nie rozumiecie, że nawet to ograniczenie piratcwa nie przyniesie korzyści ŻADNYCH twórcom kopiowanego nielegalnie oprogramowania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jartez(2012-01-30)
 • Uwielbiam ludzi, którzy uważają się za ekspertów bo "przeczytali" dokument. Jest tylko jeden mały problem. .. Wszystko jest w nim tak niejasno formułowane (choć językiem normalnym dla tego typu dokumentów), że szary obywatel nie zrozumie tego formalnego bełkotu. No chyba że mam do czynienia z samymi prawnikami, którzy dokładnie przestudiowali tekst i naprawdę są w stanie wszystko zrozumieć. A Ci, którzy naprawdę potrafią przeanalizować ustawę zgodnie twierdzą, że jest w niej wiele niedomówień (być może narusza ona kilka obowiązujących praw, czego jednak nie da się jednoznacznie stwierdzić bo jest zbyt ogólna) Aż się chce płakać ze szczęścia widząc jakież to mamy wspaniale, wykształcone i inteligentne społeczeństwo. Tylko dlaczego czuję, że to Ci którzy zabierają głos za acta, nie widzą w tym nic złego, bo na dobrą sprawę to nie będzie ich dotyczyć. Cała ustawa dotknie przede wszystkim młodszych pokoleń. Tak wasz, czas się kończy, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, albo dostosować się do nowych ogólnie panujących norm. Proponuję zaznajomić się z ustawą od nieco innej, nieformalnej strony. W necie pełno tego wszystkiego, wystarczy się zainteresować (tak jak większość młodzieży uczyniła).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "przeczytałem"(2012-01-30)
 • Inicjatywa dobra, ale organizatorka sama nie wie, czym dokładnie jest ACTA i co wniesie. Już, na mocy polskiego prawa, możemy być kontrolowani na różne sposoby. Przez takie wywiady, gdzie sam organizator nie wie, w czym rzecz- my, przeciwnicy, tracimy. Pozdrawiam.
 • A czy Wy, obrońcy ACTA, nie rozumiecie, że korzyści takie przyniesie? Zapoznać się z tym co różne ofermy internetowy wypisały? Czytałem, czytałem, już nie jeden durny tekst zawierający imaginacje dotyczące tego dokumentu. Napisz konkretnie, w jaki sposób dotknie to młodego pokolenia? Bo się im zabroni nielegalnego kopiowania muzyki w internecie? Bo będzie się ścigać pirackie serwisy www? Obywatel żyjący zgodnie z prawem nie ma się czego bać. Robicie szum dla szumu. Ale macie prawo. I co? Ktoś nie pozwala Wam teraz komentować i cenzuruje Wasze wpisy? Nie! Więc o co Wam chodzi? Ahaaa. .. no przecież nie możecie już ot tako sobie okradać innych z ich własności intelektualnej. .. Dolina moralna.
Reklama