UWAGA!

Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

 
Elbląg, Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

Wczoraj (26 lutego) około godz. 15 dyżurny braniewskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu szynowego oraz ciężarówki. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Pieniężno.

Pojazd szynowy relacji Braniewo – Olsztyn uderzył w ciężarowe volvo. Po uderzeniu pojazd ciężarowy został przeciągnięty przez szynobus na pobocze wzdłuż torowiska. Spośród 20 osób podróżujących pojazdem szynowym nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce wypadku skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków – ochotników z jednostki OSP Pieniężno, zespół ratownictwa medycznego, funkcjonariuszy straży ochrony kolei oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali na miejscu okoliczności zdarzenia. Dwie osoby zostały przebadane przez załogę zespołu ratownictwa medycznego na miejscu zdarzenia i nie wymagały hospitalizacji. Uszkodzony pojazd szynowy odjechał do stacji kolejowej w Pieniężnie, natomiast ciężarówka została usunięta z pobocza przez holownik. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 507 odbywał się wahadłowo. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prawo jazdy było w chipsach.
 • odezwał się ten co ledwie zrobił kat. B bo ojciec dał świniaka
 • Jakimś cudem linia kolejowa Braniewo - Olsztyn funkcjonuje, tylko, że cudów nie ma, Olsztyn dobrze dba o swoje interesy, a tylko przy niektórych okazjach mówi ustami swoich urzędników, że bez Elbląga województwo to nie ma racji bytu.
 • I zguba sie znalazła, mowa o szynobusie Elbląga . Jezdzi do Braniewa.
 • I zguba sie znalazła, mowa o szynobusie Elbląga . Jezdzi z olsztyna do Braniewa.
 • Linii kolejowej z Elbląga do Braniewa nie ma bo poslowie z Elbląga i senatorzy tak walcza i dbaja. Oni mysla by na konto kasa wpływala dla nich.
 • To może i prawda, ale nie wyłącznie. Miłościwie nam panujący Olsztyn ma jednak sporo w tych sprawach do powiedzenia. Przy okazji ewentualnego wdrażania programu kolej+ już przebąkiwali o większy potrzebach rozwoju kolei w okolicach Ełku etc. Kolej nadzalewową mają w doopie.
 • To nie pierwszy wypadek z udziałem ciężarówki na tym przejeździe. Nie ma co się martwić, kolei nie będzie, Sejmik warmińsko-mazurski głosami PO i PSL odrzucił wnioski o odbudowę kolei lokalnych Elbląg-Braniewo, Bartoszyce -Lidzbark Warm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  rolio(2019-02-27)
 • Wybory już jesienią, wtedy nasłuchamy sie o tym jak to kandydaci na stołki zrobią wszystko, a w szczególności przywrócą kolej nadzalewową.
 • Znając życie to cepy wyborcy znowu wybiora P O i PSL i resztę. Tylko nie zauważają tzw wyborcy ile zrealizowało PiS dla wszystkich.
 • nie dość, że jeździ raz na 2 tygodnie i jest tylko 1 to jeszcze skasowany. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siesta777(2019-02-28)
 • nie usprawiedliwiam kierowcy bo jego wina. jest jednak jedno ale- czy nie można by zamontować na tym przejeździe sygnalizacji ostrzegawczej? układ przejazdu jest bardzo niebezpieczny bo z każdej strony pociąg wyjeżdża w niewielkiej odległości i zza "pleców". .. a żeby cokolwiek widzieć to duży pojazd trzeba postawić niemal w poprzek drogi. wiem coś o tym bo przejeżdżałem tam autobusem.
Reklama