UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cmentarze zamknięte, nie będzie zmian w organizacji miejskiej komunikacji

2020-10-30
Aktualizowany 2020-10-31 15:57
 
Elbląg, Cmentarze zamknięte, nie będzie zmian w organizacji miejskiej komunikacji

  - Na pewno popełniono różne błędy, także my, w Polsce, popełniliśmy błędy, ale koncentrujemy się na tym, żeby jak najszybciej przywrócić stabilność – przekonywał premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej (30 października) konferencji prasowej dotyczącej pandemii koronawirusa. Poinformował też, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań 31 października, a także 1 i 2 listopada, zostaną zamknięte cmentarze.

- W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte – zakomunikował Mateusz Morawiecki. Według premiera, takie rozwiązanie ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Mateusz Morawiecki zwrócił się też do seniorów, "których zdrowie i życie jest najbardziej zagrożone". Poprosił, by wszyscy pozostawali w domu, gdy tylko jest to możliwe. Korpus Wsparcia Seniorów ma pomóc tym osobom starszym, które się o nią zwrócą i którym w potrzebnych czynnościach, jak zrobienie zakupów, nie może pomóc rodzina. Według premiera, kontakt z rodziną osoby starsze również powinny ograniczyć.

- Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z wnukami – mówił Morawiecki.

Nowe rozwiązania związane z walką z pandemią dotyczą też pracowników administracji publicznej.

- Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, mają pracować zdalnie – mówił premier. To zarządzenie obowiązuje od poniedziałku, 2 listopada i ma obowiązywać przynajmniej dwa tygodnie. Premier apelował też do pracodawców, by ich pracownicy, gdy tylko to możliwe, pracowali zdalnie. Mateusz Morawiecki odniósł się też do protestów związanych z ostatnim wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Poprosił, by ze względu na zagrożenie odłożyć spory światopoglądowe na później. Powołał się też na nową propozycję ustawy dotyczącej aborcji, którą przedstawił dziś prezydent Andrzej Duda.

Czy wprowadzono jakieś zmiany dotyczące systemu edukacji?

- Dzieci przedszkolne i dzieci w klasach I-III mogą nadal uczyć się stacjonarnie – oświadczył premier Morawiecki.

Według premiera, istnieje szansa, że już w styczniu będzie dostępna szczepionka, o czym miała informować wczoraj przewodnicząca Komisji Europejskiej. Pierwsi mieliby z niej skorzystać seniorzy i pracownicy ochrony zdrowia, na zasadzie dobrowolności.

Mateusz Morawiecki wyraził też nadzieję, że być może pod koniec listopada będą mogły zostać uruchomione "zamrożone" branże. Nie jest to jednak nic pewnego.

Podczas konferencji ogłoszono też zmiany dotyczące przechodzenia na kwarantannę – domownicy mieszkający z osobą zakażoną mają na nią przechodzić z automatu, zanim otrzymają taką informację z Sanepidu. Liczba miejsc w izolatoriach ma być natomiast zwiększona z 4 do 10 tys.

 

Komunikat prezydenta Elbląga

W związku z wprowadzonymi przez rząd kolejnymi obostrzeniami i zamknięciem cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada informujemy, że nie będzie zapowiadanych zmian w organizacji ruchu wokół elbląskich cmentarzy. Nie będzie również uruchomiona dodatkowa komunikacja miejska. Autobusy i tramwaje będą kursowały zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy. Prosimy mieszkańców o stosowanie się do wprowadzonych zakazów - informują władze Elbląga.

W dniach od 31.10 do 2.11 komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg rozkładów jazdy na dany dzień tygodnia.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama