UWAGA!

Co można poprawić w oznakowaniu - zgłoś swą propozycję!

55 239 32 97 – to numer, pod który mieszkańcy do 15 lutego mogą zgłaszać swoje propozycje dotyczące odnowienia oznakowania poziomego na elbląskich drogach.

Ulice po sezonie zimowym są nie tylko oczyszczane z piasku czy cząstkowo remontowane. Odnawiane jest także oznakowanie poziome, tak, by na lato i wakacje przygotować je do zwiększonego natężenia ruchu drogowego.
       W Elblągu jest ponad 400 ulic, malowanych będzie około stu, znajdujących się w głównych ciągach dróg wojewódzkich i powiatowych i posiadają nawierzchnię bitumiczną lub betonową (nawierzchni kamiennych nie maluje się ze względu na brak odpowiedniej przyczepności farby).
       Każdego roku powierzchnia malowanych znaków poziomych się zwiększa. W 2008 roku wymalowano ok. 16 tys. m2, a w 2012 roku już ponad 30 tys. m2. W 2013 roku będzie tych powierzchni o ok. 10% więcej, ponieważ na kolejnych ulicach na czerwono oznaczane będą przejazdy rowerowe.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To my mamy się prosić o odnowienie? z artykułu wynika, że my mamy zgłosić do odnowienia znaki poziome a oni łaskawie wybiorą kilka i pomalują. A może by tak te urzędasy swoje 4 litery ruszyli i sami zobaczyli gdzie farba zeszła i zgłosili w odpowiednie miejsce w celu poprawki. jeszcze chwilka i zrobią referendum czy na ulicy X załatać dziurę na prawym, czy na lewym pasie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fajnyfacet70(2013-01-24)
 • ale jaja - za co pracownicy departamentu biorą pensje ?
 • w calym kraju likwiduja zbedne znaki moze najpierw popatrzec ktore znaki sa niepotrzebne i twedy odnawiac reszte
 • wiem wiem ze troche nie na temat ale ozankowanie to oznakowanie
 • Urzędasy przechodzą samych siebie! Czy mam odgarniać tą breję śniegową z ulic żeby zobaczyć linie? A może załatwili kilkudniowe ocieplenie do 15 lutego? Ruszyć tyłki z urzędu i na miasto !!!
 • a może zamiast zajmować sie tym nie-problemem bo jest raczej oczywiste gdzie i co oraz jak pomalować, wziąść przykład np. ze Starogardu Gdańskiego i na odnawianych ulicach odpływy wody burzowej chować w krawężnikach a nie jak popadnie w jezdni, gdzie po pierwszej zimie okolice kratki są popękane a co gorsza zarwane. to też jest ważny element bezpieczeństwa ruchu drogowego i dłuższy żywot zawieszenia samochodu-kolejny ważny czynnik bezpieczeństwa ruchu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lokalny patriota(2013-01-24)
 • A jakaz to firma tak weszła w łaski urzędników z ratusza, ze ma ze znakami pełne ręce roboty ???? Mówię o znakach pionowych !!!!
 • Czy macie takie same spostrzeżenia jako kierowcy, ze w Elblągu ulice i ronda projektują i zatwierdzają jacyś imbecyle ? Jak kierowca wyjeżdża z ronda to sa takie waskie ulice że ledwo sie mieści.
 • Pracownicy tego Departamentu to. .. bezmózgowcy. O czym z nimi rozmawiać. Jeden z nagorszych departamentów w urzędzie, a już ta vice dyr. to kompletne nieporozumienie.
 • Przywrócić stare oznakowanie na Staróce. Zrobili labirynt ulic i bzdurne oznakowanie, ze nie wspomne o zakazach. Klęska. Mam nadzieję ze to jedne z ostatnich ich decyzji. Niech wraca normalność.
 • uważam, że połowa znaków w elblągu jest zbędna i nie potrzebna i raczej nie przestrzegana. nastawiano dużo znaków zakazu zatrzymywania się nie raz znak ten dotyczy dwóch lub trzech budynków mieszkalnych nie wiadomo po co i na co. prawdopodobnie w tych budynkach mieszkają ważni i najważniejsi mieszkańcy i mają wejścia. popatrzmy ile natworzono przejść dla pieszych na ważnych ulicach tylko zapomniano te przejscia prawidłowo oświetlić i oznakować, mokra jezdnia ludzi nie widać o wypadek nie trudno winien -kierowca ulice w przebudowie-bardzo złe oznakowania i złe oświetlenia. umieszczenie kratek ściekowych w jezdni to podstawowy błąd -kratki się masowo zapadają tworząc dziury i wyrwy. można to zmienić tak jak zmieniono już w wielu miastach przesuwając kratkę sciekowa w czesci krawężnika i chodnika -i się nie zapadnie. ale nasze miasto i jego władze wolą wydawać pieniądze na naprawy.
Reklama