UWAGA!

Czas do szkoły!

 Elbląg, Początek nowego roku szkolnego w SP 1 w Gronowie Górnym - w głębi dyrektor Zenon Chmiel
Początek nowego roku szkolnego w SP 1 w Gronowie Górnym - w głębi dyrektor Zenon Chmiel (fot. Paweł Serocki).

674 uczniów rozpoczęło dziś (3 września) kolejny rok nauki w Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. Wśród nich jest 107 pierwszaków. - Po dwóch miesiącach wakacji przekroczyli mury szkoły nieco odświeżonej i wyposażonej w nowe sprzęty - mówi Małgorzata Czyszek, wicedyrektor „dwunastki”.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu, podobnie, jak i w innych placówkach edukacyjnych w mieście, było dziś gwarno i wesoło. Po wakacjach uczniowie wrócili do swoich kolegów i nauczycieli. Przez dwa miesiące wiele się wydarzyło, było więc wiele do opowiadania. Dziś jeszcze uczniom dopisywał dobry humor i radość. Od jutra powoli będą przyzwyczajać się do codziennych obowiązków.
     - W roku szkolnym 2007/2008 w naszej szkole naukę pobierać będzie 674 uczniów - mówi Małgorzata Czyszek, wicedyrektor SP nr 12 w Elblągu. - Wśród nich jest 107 pierwszaków, którzy zostali podzieleni na cztery klasy, po 27 uczniów w każdej.
     - Po wakacjach uczniowie wrócili do szkoły nieco odświeżonej - kontynuuje. - W całym obiekcie wymieniliśmy 20 okien - to kolejny etap sukcesywnej wymiany. Wyremontowaliśmy korytarz na pierwszym piętrze, który teraz ozdobiony został ciepłymi kolorami. Mamy też nowe meble.
     Uczniowie „dwunastki”, podobnie zresztą, jak i ich koledzy z innych szkół, będą chodzili w mundurkach. Jakich - o tym zdecydują rodzice.
     - Nie było na razie zgodności, co do umundurowania naszych uczniów - mówi Małgorzata Czyszek. - Na najbliższym spotkaniu z rodzicami zapadnie ostateczna decyzja. Może będą to granatowe bluzy dla chłopców i kamizelki dla dziewczynek, oczywiście z logo szkoły.
     Pozostaje tylko życzyć uczniom zapału do pracy i sukcesów w nauce, a nauczycielom?
     - Spokoju i cierpliwości - dodaje wicedyrektor Czyszek.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wesoło wcale nie było bo komu sie chce do szkoły wracać po 2 miesiącach luzu a nawiasem mówiąc 12 to beznadziejna szkoła ładna ale nauczyciele i kadra poza nielicznymi wyjątkami do bani wiem bo chodziłem
 • powiem jedno, troche kreatywnosci i pomysłów aby lekcje były zachecajace. to do szanownej rady pedagogicznej... pozdrawiam, czeka was pracowity rok!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KOLEZANKA(2007-09-03)
 • A kto normalny cieszy sie z powrotu do szkoly??? o ludzie...
 • No fakt nie liczni sa inteligetni, chca sie uczyc i cos w zyciu osiagnac reszta motoły( zreszta widac- poparcie dla PiS jakie jest), wiec masz racje nikt mądry sie nie cieszy ze idzie do szkoly ale ten fakt nie dziwi wkoncu dla matola to dosyc ciezka praca....
 • Elbląg ma tylko jedną szkołe 12 ,biedne to miasto ,a dzieci jeszcze biedniejsze , bo gdzie ma się reszta maluczkich uczyć .Co zagladam do portEL. to wyłącznie 12.Koneksje jakies?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie protegowana(2007-09-06)
Reklama