UWAGA!

Czas na quiz. Co ty wiesz o Green Velo?

 
Elbląg, Czas na rower
Czas na rower (fot. AntoniU, fotoreportEl, październik 2016r.)

Najpierw wytrzeć rower z kurzu, ewentualnie porządnie umyć. Potem zrobić przegląd, naprawić usterki i już... Można wsiadać i jechać w nieznane. Na rowerzystów od kilku lat czeka rowerowy szlak Green Velo. Jakie skrywa tajemnice? O to właśnie pytamy w quizie, który przygotował Marek Kamm., elbląski radny i były oficer rowerowy.

Chcesz przejechać cały szlak Green Velo od początku do końca? A wiesz ile kilometrów będziesz musiał pokonać? I ile województw zwiedzić? To tylko niektóre pytania quizu, w którym pytamy o jeden z najciekawszych szlaków rowerowych w Polsce. A po rozwiązaniu i obowiązkowym pochwaleniu się wynikiem na Facebooku zapraszamy na siodełko i w drogę...
      
       Aktualny quiz znajdziecie tutaj.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jedne wielkie dziadostwo to w Elblągu najgorszy odcinek w parku dolinka i koło wodospadu. Asfaltu popekany gdy wiedzie się w koleine wypadek murowany ,tak samo betonowe płyty i błoto wodospad. Gratulacje dla włodarzy za takie dziadostwo. Popatrzcie na trasy Green velo w innych miastach. Elbląska do pięt nie dorasta innym. Konkretny remont całej trasy albo poszli nieudacznicy.
 • kolejne zmarnowane pieniądze i zniszczona Bażantarnia. Czy ktoś za to beknie ? Panie Wróblewski czemu pan kłamie że daje pan 60% zniżki za użytkowanie wieczyste ? 60 % to dał PIS a pan od siebie daje 0.
 • Przetłumaczy ktoś na polski?
 • PiS dał? Nigdy żadna partia nic nie dała.
 • O Green Velo wiem tyle, że wydano więcej na promocję dla celebrytów reklamujących to dziadostwo w Dzień Dobry TVN. A Elbląg jest szczytem tej głupoty. Trasa jest w większości nie przejezdna, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W Elblągu są 3 MOR-y, w Bażantarni super, drugi przy Agrykoli z widokiem na cmentarz (wspaniała atrakcja dla turystów), trzeci na Stawidłowej przy obskurnych garażach, gdzie lokalni menele mają gdzie pić piwo. W całym tym GV nic nie zrobiona tutaj, bo np. na Suwalszczyźnie są lokale przy ścieżce, i miejsca związane z rowerzystami. Chcecie zobaczyć jak się robi ścieżki w Polsce? Zapraszam na Kaszubską Marszrutę, gdzie dzięki tej trasie bardzo wzrosła ilość turystów.
 • Aby mieć jakiekolwiek zdanie na temat tego "szlaku rowerowego",należałoby wychylić nosa i przejechać się kawałeczek.Trasa ta jest asfaltowa tylko na niewielkim odcinku,reszta to leśne drogi posypane kamiennym tłuczniem,bardziej dla ciągników niż rowerów,po przejechaniu całego odcinka rower nadaje się do kapitalnego remontu,chyba że jest przystosowany do jazdy w warunkach ekstremalnych,tzn.odpowiednie grube opony i dobre amortyzatory.Nie polecam tej trasy,chyba że ktoś chce skorzystać z survivalu.
 • To nie jest związane z wątkiem,trzeba było iść na wybory.
 • Jedynym pozytywnym akcentem całej tej lipy pt. Green Velo był do niedawna gratisowy dostęp do dobrej jakości map i innych materiałów dotyczących miejsc przebiegu tej trasy
 • A gdzie jest ta kaszubska marszruta?
 • @bezimienny tak PIS dał ulgę 60 % a samorządy mogą ją zwiększyć. Ale pan Wróblewski daje 0 %, zobaczcie w okolicy jakie będą bonifikaty. Przez ostatnie 8 lat rządów PO to tylko wypływało z VATu ok. 30 mld zł rocznie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  wredny_typ(2019-03-16)
 • GV na trasie pomiędzy Tolkmickiem a Fromborkiem to prawdziwy survival, tylko dla górskich rowerów a w deszczowy dzień chyba dla nikogo. Kto wpadł na pomysł, aby wysypać tłuczeń w lesie, albo zdjąć jumby (na drodze do świętego kamienia) i uwalać całą drogę wielkimi kamieniami. Zgadzam się, ze rower do remontu i dobrze zaopatrzyć się w zapasową dętkę i zestaw do naprawy wybierając się na tę trasę. Nie polecam.
 • Może radny Kamm zajmie się sprawą tłucznia na GV i spróbuje coś z tym zrobić?
Reklama