UWAGA!

Czy polskie miasta są atrakcyjne?

Elbląg jako jedyne duże miasto Warmii i Mazur był uczestnikiem V Kongresu Miast Polskich, który dziś (26 września) zakończył się w Szczecinie. Zjazd samorządowców poświęcony był w tym roku kwestii atrakcyjności miast - stąd główne hasło kongresu: Czy polskie miasta są atrakcyjne?

W dyskusji i wykładach wzięto pod uwagę dwie generalne kwestie: gospodarkę i promocję turystyki.
     W V kongresie udział wzięło około 200 samorządowców. Elbląg reprezentowali prezydent miasta Henryk Słonina i naczelnik Wydziału Promocji Agnieszka Staszewska.
     - Najważniejszy jest inwestor lokalny. To wniosek z burzliwych obrad samorządowców, którzy czynią starania o rozwój gospodarczy swoich miast i gmin. Do tej pory największą chlubą wydawało się przyciąganie kapitału zewnętrznego. Tendencje te się zmieniają i coraz bardziej w cenie są miejscowi przedsiębiorcy - mówi Agnieszka Staszewska. - Ważna jest więź z regionem i wykorzystanie nie tylko własnego potencjału finansowego, ale też lokalnej siły roboczej.
     Obradom przedstawicieli miast towarzyszyły warsztaty i wykłady, m.in. na temat narzędzi promocji i nowych sposobów pozyskiwania dofinansowania samorządowych projektów.
MS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Polska jest pięknym krajem. Jestem z Olsztyna i uważam, że stolica Warmii i Mazur jest najbardziej atrakcyjnym miastem w naszym województwie. Elbląg dużo traci na tym, że podlega pod Olsztyn. Więcej informacji z Olsztyna - www.olsztyn24.pl
 • A moim skromnym zdaniem póki co, najładniejszym miastem w Polsce jest RZESZÓW!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Adriana(2007-09-26)
 • Bart. ~ tyle wazeliny, by zareklamowac ol24;-)
 • Jak widac każdy sposób jest dobry :) hehe
 • tak,polskie miasta sa baaardzo atrakcyjne,zwlaszcza przez swoje piekne dworce...
 • To jest totalna bzdura, bo miasto mając na myśli wspieranie , jak na razie ogranicza się do nieuczciwego konkurowania z lokalnymi własnie firmami poprzez szereg usług prowadzonych przez podmioty gospodarcze podlegle urzedowi miasta ,jak przede wszystkim Biblioteka Miasta, która zamiast wyporzyczaniem ksiażek bierze się za ich wydawanie, organizowaniem imprez, Agencja Reklamy dzialająca w WOKU, czy szereg drobnych usług prowadzonych przez Centrum Sportu i Biznesu. Wszystko to odbywa sie za pieniądze lokalnych firm z podatków i sponsoringów. A duże realizacje bez pytania lokalnych firm często zleca się firmom spoza Elbląga, wszyscy to wiedzą ,że wynika to z urzedniczej zawiści.
 • Jak w Elblągu postawią beczki z płonącą benzyną, przy których zimą będą wygrzewać się żule z dreadami na brodach i kolesie z twarzami zakrytymi kapturami to nasze miasto też będzie atrakcyjne...socjologicznie. Przykłady ? Nowy Jork, Jamajka etc. ;)
 • tak,tak,, miejscowi przedsiebiorcy są najważniejsi, bo miasto biedne
 • pewnie ze Elblag jest miastem atrakcyjnym a to dzieki naszej Bazantarni !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lovin` hedonist(2007-09-27)
 • miasto ciche, spokojne, zadbane , myślę, że z dużymi perspektywami- tylko trzeba mieć dobre pomysły na dalszy rozwój, zatrudnić najlepszych strategów
 • pisać projekty na potęgę, zlecać wszelkimi sposobami prace najlepszym sprawdzonym elbląskim firmom prosperujacym na zdrowych zasadach, by się rozwijały, bo one tu zostaną , tu będą inwestować, płacić podatki i zatrudniać ludzi- nawet gdyby te usługi nieznacznie więcej kosztowały niż gdzie indziej- to się i tak opłaci
 • wiecej przychylności i uznania dla dobrych elbląskich firm
Reklama