UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Do Miłośnik m. Elbląg - drogą publiczną jest droga zaliczana do takiej kategorii na zasadach określonych w Ustawie o drogach publicznych, zgodnie z którą aby była drogą publiczną musi znaleźć się w uchwale Rady Miasta. Ta droga nie jest przez żadną uchwałę zaliczona do żadnej kategorii dróg publicznych i stanowi jedynie zjazd z drogi publicznej. Znaki poziome i pionowe stosuje się nie tylko na drogach publicznych ale też na wewnętrznych, na zjazdach, połączeniach dróg wewnętrznych z drogami publicznymi oraz w innych miejscach. czywiście ze łamią prawo bo to nie jest wjazd tylko cześć drogi (skrzyżowanie) co widać na mapie że jest to jedna DUŻA działka. Prawo prawem ale sprawiedliwość po stronie Policji. Poza tym na załączonym zdjęciu widać bardzo dokładnie oznakowanie poziome na jezdni
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    AndrzejŚ(2014-09-12)
  • Do AndrzejŚ, ja w swoim komentarzu pewnie jak nie zauważyłeś nie pisałem nic o drogach publicznych, a o skrzyżowaniu bo to było poruszone w artykule, nic nie piszę o definicji ustawowej. Działak duża zgadza się samo skrzyżowanie jest bo być musi częścią drogi publicznej, skrzyżowaniem nie jest zjazd na działkę a ten odcinek asfaltu nie jest zjazdem, ale elementem ul. Trasa Unii Europejskiej. Co do znaków poziomych i pionowych obowiązują one niezależnie od tego czy to droga publiczna czy wewnętrzna (osiedlowa), bo jeśli nie to wszelkie drogi osiedlowe od tej pory będą się rządzić innymi prawami. Nie wiem skąd bierzesz swoje wywody ale poczytaj, przemyśl i dopiero napisz - oczywiście wszystko ze zrozumieniem. :) (tak do poczytania - pl.wikipedia.org poza tym przejedź się na miejsce i popatrz na znaki
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    MiłośnikmiastaE-g(2014-09-12)
Reklama