UWAGA!

Dariusz Barton zaopiekuje się wojewódzkimi zabytkami

 
Elbląg, Dariusz Barton został Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków
Dariusz Barton został Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków (fot. Anna Dembińska, arch. portEl)

Miejski Konserwator Zabytków w Elblągu Dariusz Barton został dziś (28 października) powołany przez wojewodę warmińsko-mazurskiego na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Planowane jest spotkanie prezydenta Elbląga z wojewodą i rozmowa na temat tego, co dalej z obowiązkami konserwatora w naszym mieście.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wręczył dziś Dariuszowi Bartonowi powołanie na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Nowe obowiązki przejmie 14 listopada.
       Dariusz Barton jest elblążaninem (rocznik 1958). Pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. W latach 1986-1993 pracował w Biurze Dokumentacji Zabytków Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Elblągu na stanowisku inspektora wojewódzkiego ds. zabytków ruchomych, muzeów i zabytkowego krajobrazu. W latach 1993-96 pracę zawodową kontynuował w Wojewódzkim zarządzie Parków Krajobrazowych w Elblągu jako specjalista ds. promocyjnych i wydawniczych, a następnie w latach 1996-97 jako starszy inspektor wojewódzki ds. kultury w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Zawodowo związany

  Elbląg, Dziś wojewoda wręczył Dariuszowi Bartonowi powołanie na nowe stanowisko
Dziś wojewoda wręczył Dariuszowi Bartonowi powołanie na nowe stanowisko (fot. nadesłana)

również z Teatrem Dramatycznym w Elblągu, gdzie w latach 1997-2003 pełnił kolejno funkcje: głównego specjalisty ds. organizacyjno-technicznych, po. dyrektora teatru i dyrektora naczelnego teatru (od 1998 do 2003 r.). W latach 2004-2007 prowadził własną działalność gospodarczą. W roku 2009 objął stanowisko Konserwatora Zabytków Malborka, a w 2013 Konserwatora Zabytków w Elblągu. W 2014 roku był inicjatorem i koordynatorem opracowania wydawnictwa „Renowacje i Zabytki" poświęconego tematycznie Elblągowi. Autor wielu publikacji o charakterze badawczym i popularno-naukowym.
       Podczas dzisiejszej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie powołanie na stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska  odebrała Joanna Kazanowska, która rozpocznie pełnienie nowych obowiązków 1 listopada.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama