UWAGA!

Dawniej strażak, dziś urzędnik

 
Elbląg, Tomasz Świniarski - dawniej strażak, dziś urzędnik
Tomasz Świniarski - dawniej strażak, dziś urzędnik (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl)

Tomasz Świniarski, wieloletni komendant miejski PSP, a od kilku miesięcy emeryt został kierownikiem Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Po rezygnacji Mariusza Grudzińskiego ze stanowiska kierownika Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ratusz rozpoczął poszukiwania jego następcy. Na ogłoszony konkurs wpłynęła tylko jedna oferta. Nie ma więc zaskoczenia, że kandydat, który ją złożył wygrał. Od listopada pracę na stanowisku kierownika referatu rozpocznie Tomasz Świniarski.
       - Spełnia kryteria wymagane do pracy na ww. stanowisku, wykazał się niezbędną wiedzą i doświadczeniem z zakresu objętego naborem, co zapewni prawidłowe wykonywanie zadań - argumentuje wybór elbląski Urząd Miejski.
       Tomasz Świniarski znany jest w Elblągu jako st. bryg. Tomasz Świniarski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej. W maju, po 30 latach służby, w tym siedmiu na stanowisku komendanta, odszedł na emeryturę. Teraz będzie odpowiedzialny za koordynowanie zadań z zakresu bezpieczeństwa, obronności, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Będzie współpracował z analogicznym wydziałem w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Do jego zadań należy m.in. wykonanie i aktualizacja planu obrony cywilnej dla Elbląga i nadzór nad przygotowaniem elbląskiej Obrony Cywilnej do wykonywania powierzonych jej zadań. Będzie urzędnikiem.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Uprzedzałem, że to ustawka właśnie pod niego. To kumpel Wróbla z PSL, wstydu tam nie mają. PS. Emeryci mundurowi (tacy jak on) powinni mieć dożywotni zakaz pracy w budżetowce albo powinno zawieszać się im emeryturkę na czas pracy w UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  41
  3
  RedaktorJabłkalski(2016-10-28)
 • cała Polska to jedna wielka ustawka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  2
  agemo(2016-10-28)
 • Kto bogatemu zabroni :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  2
  sorry_taki_mamy_klimat(2016-10-28)
 • @RedaktorJ, już ci pisałem wczesniej znajdź mi człowieka z wiedzą w tym kierunku, z doświadczeniem w zawodzie, który nie raz zarządzał PSP w sytuacjach kryzysowych, Czemu nie zgłosili się do konkursu, tu naprawdę nie ma osób które by temat ogarnęły, szkoda tylko że na czas pełnienia funkcji będzie pobierał emeryturę ale z drugiej strony emerytura to kasa za to co przez tyle lat zrobił w straży a to nowa praca i nowe wyzwanie i odpowiedzialność więc czemu miał by to robić za free. Ja uważam że takich ludzi doświadczonych powinno się wykorzystać do samego zgonu bo sporo kasy władowało państwo żeby takiego ktosia wyszkolić (uprzedzę pytanie, tak jestem trepem, nie nie emerytem i daleko mi jeszcze do tego stanu)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  15
  Mohitohanin(2016-10-28)
 • A pis co robi też swoich wstawia wszędzie to dobrze to jest polityka, powodzenia panu życzę.
 • W styczniu pojawią się na "wschodniej flance NATO" amerykańscy żołnierze. Może być więcej pożarów niż to się wszystkim elblongom śniło. Dobrze by było w dzielnicach utworzyć rezerwę pożarniczą, jakieś Ochotnicze Oddziały Straży Pożarnej. Hero (Heronim Zabiełło)
 • Niech tam ustawiają ale młodych a nie starych komuchów co od koryta nie odchodzą. Jaka władza takie obsady stanowisk w Elblążkowie.
 • Na pewno lepszy od generała. Bardzo dobry fachowiec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  14
  Elblągmojemiasto(2016-10-28)
 • Tu nie chodzi o polityke ale o przyzwoitosc, Jesli czlowiek jest na emeryturze to powinien odstapic miejsce czlowiekowi ktory na niej nie jest. .. wiec w polityce kadrowej po staremu czy to w PiSie czy innych partiach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  marudalubicuda(2016-10-28)
 • Ciepła posadka, emeryturka - tak to mozna zyc :) tylko Elblaga i Polski szkoda :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  ZdzichuMarynarz(2016-10-28)
 • Odnoszę wrażenie że niedługo Mariupol koło Doniecka będzie dla Elbląga miastem partnerskim a może nawet bliźniaczym, wybuchy artyleryjskie, pożary, strzelanina, walka o demokrację itd.
 • Oczywiście że powinno być albo emerytura albo posada, tylko polski urzędnik i przyzwoitość to jak lis i kura, ten pierwszy lubi tą drugą.
Reklama