UWAGA!

Debata Adamowicz-Nowaczyk w listopadzie

Dwaj kandydaci Platformy Obywatelskiej: Paweł Adamowicz walczący o reelekcję w Gdańsku oraz Grzegorz Nowaczyk ubiegający się o prezydenturę w Elblągu, spotkają się w listopadzie na debacie dotyczącej przyszłości obu miast oraz współpracy trójmiejskiego obszaru metropolitarnego z planowanym Regionem Miejskim Elbląg.

Szczegóły debaty dwóch samorządowców omówiono podczas ubiegłotygodniowego spotkania. Grzegorz Nowaczyk skorzystał z zaproszenia Pawła Adamowicza i był gościem Prezydenta Gdańska. Obaj politycy mają zaplanowane intensywne kampanie wyborcze w swoich miastach, ale z powodu szczególnego sentymentu, jakim Prezydent Gdańska darzy Elbląg, udało się wypracować termin debaty.
      
       „Elbląg jest mi bliski. Mam sentymentalne wspomnienia związane z tym miastem. Z Elbląga pochodzi moja babcia i spędzałem tu w dzieciństwie wakacje” – przypomniał w trakcie spotkania Prezydent Gdańska.
      
       Grzegorz Nowaczyk jest pierwszym politykiem z Elbląga, który szuka sposobu na wypracowanie formuły bliższej współpracy z obecnymi władzami Gdańska. Zaplanowana na listopad debata Adamowicz-Nowaczyk ma dać początek tym relacjom.
      
       „Prezydent Gdańska jest politykiem wpływowym. Przypomnę, że Paweł Adamowicz jest Prezesem Zarządu Unii Metropolii Polskich i ważnym głosem w dyskusji na temat przyszłego kształtu samorządu terytorialnego w Polsce. Moja wizyta w Gdańsku służyła dwóm sprawom – jak Elbląg może w relacjach z większym miastem znaleźć dla siebie miejsce i gdzie szukać możliwości współpracy z Gdańskiem. Drugi temat to szanse utworzenia Regionu Miejskiego Elbląg i późniejsza kooperacja gospodarcza z trójmiejskim obszarem metropolitalnym. Oba wątki rozwiniemy podczas listopadowej debaty, na którą zaprosiłem Pawła Adamowicza do Elbląga. „ – powiedział po spotkaniu Grzegorz Nowaczyk, pretendent do urzędu Prezydenta Miasta.
      

 


       Obaj politycy są kandydatami Platformy Obywatelskiej w tegorocznych wyborach samorządowych. Paweł Adamowicz jest faworytem w Gdańsku, Grzegorz Nowaczyk jest najsilniejszym pretendentem do urzędu Prezydenta w Elblągu.
      
       Elbląg bliżej Gdańska. To nie tylko hasło, jak Państwo widzicie. Zaczyna pojawiać się konkret” – dodaje Grzegorz Nowaczyk, budujący poparcie dla swojej prezydentury w latach 2010-2014.
      

 
------------- Ogłoszenie płatne -------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to jest żenujące w dodatku cenzura jak za komuny
 • co Adamowicz ma do Elbląga. Na pewno chleba i pracy nie da. Stoczni też nie uratował. Temu Panu już dziękujemy.
 • matko jedyna co za sztuczności ten facet jest w stanie zrobić dosłownie wszystko byle by zasiąść na stołku
 • Wszystkie obietnice polityków powinny być podpisane ich krwią na cyrografie. A tak zero konsekwencji, zero odpowiedzialności.
 • moim zdaniem uścisk donadda mógł zdziełać więcej
 • Panie Grzegorzu, Adamowicz nie budzi jakoś sympatii w obywatelach. Proponuję zdjęcie i debatę z samym Donaldem. Większe szanse; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-10-25)
 • ale kasę na Elbląg daje OLSZTYN !!!!! jest to jak zwykle kolejna zagrywka PR-u z PO = kiełbasa wyborcza
 • dziwnata debata. To raczej rozmowa. Po co i na co ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2010-10-25)
 • mam do was prośbę. wybierzcie kogokolwiek tylko nie słoninę!!!!!
 • Mi się podoba. Obecny prezydent izoluje się w swoim gabinecie nie robiąc żadnej polityki w regionie.
 • W końcu może prezydent miasta wyjdzie na zewnątrz i sam swoja osobą i postawą będzie promował miasto, a nie tylko siedział w swoim gabinecie i dąsał się na urzędników którzy mają własne zdanie i pomysły. Obecny prezydent nie przyjmuje żadnej krytyki dotyczącej swoich, niezawsze trafnych, pomysłów. Czas to zmienić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Speede_Gonzales(2010-10-25)
 • A ja proponuję debatę miejscowych wszystkich kandydatów a później - adwersarzy i obszczekiwaczy na forum publicznym. Ciekawe ilu się zjawi i ukaże swą twarz. Do tego trzeba mieć coś w spodniach. No cóż przekonalibyśmy się o intencjach i autentycznych "poglądach" tej całej menażerii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-10-25)