UWAGA!

Debatowania o debatach ciąg dalszy

 Elbląg, Jerzy Wilk
Jerzy Wilk (fot. WS)

Nadal chodzi o debatę kandydatów na prezydenta Elbląga Elżbiety Gelert i Jerzego Wilka, organizowaną przez Telewizję Elbląską, ale także o inne debaty między kandydatami. Chodzi także o inne media. Dziś (3 lipca) otrzymaliśmy "Oświadczenie Jerzego Wilka w sprawie udziału w debatach z Elżbietą Gelert". Oto ono:

Szanowni Państwo na początku pragnę zapewnić, że nie unikam debaty telewizyjnej z moją kontrkandydatką na Prezydenta Elbląga. Chcę spotkać się i porozmawiać z Panią Elżbietą Gelert w obecności mediów, ale nie mogę godzić się na praktyki stosowane przez część mediów, mieniących się jako obiektywne i niezależne.
       Sztab wyborczy PiS nie zwodził Platformy Obywatelskiej i Telewizji Elbląskiej - w kwestii organizacji debaty prezydenckiej zaplanowanej pierwotnie na poniedziałek 1 lipca na godzinę 18:00. Niestety zaproponowana forma debaty, która miała się opierać m.in. na pytaniach od „publiczności” pochodzącej ze sztabów wyborczych była nie do przyjęcia. Żadna szanująca się telewizja nie organizuje poważnych debat, w trakcie których pytania kandydatom zadają przygodne osoby, bez żadnej kontroli ze strony moderatora debaty, albowiem prowadzić to może manipulacji debatą zależnie od potrzeb, a nie do uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące elblążan.
       Byłoby mi niezwykle przykro, gdyby przykładowo w trakcie takiej debaty ktoś z publiczności zaczął wypytywać moją kontrkandydatkę o życie prywatne jej i jej rodziny, albo pytał o liczbę procesów karnych dot. błędów lekarskich, które toczą się obecnie w sądach przeciwko lekarzom szpitala, którego menedżerem jest Elżbieta Gelert. W mojej opinii to byłoby wielce niewłaściwe i nie o takie debaty chodzi elblążanom, ale merytoryczną rozmowę na temat problemów miasta, do których doprowadziły rządy Platformy Obywatelskiej oraz o sposobach rozwiązania tych problemów.
       Proszę mnie dobrze zrozumieć: Nie obawiam się spotkań i rozmów z mieszkańcami, bo takie spotkania odbywam z nimi codziennie - np. jeżdżąc do pracy komunikacją miejską. Ale debata w formule zaproponowanej przez Telewizję Elbląską i uzgodnioną jedynie ze sztabem kandydatki PO, była nie do przyjęcia.
       Przykładem profesjonalnej debaty może być zorganizowana przed I turą wyborów przez TVP Olsztyn. Ja rozumiem, że Telewizja Elbląska dopiero uczy się organizowania podobnych przedsięwzięć, ale czasem warto skorzystać z czyichś dobrych pomysłów. Prawdą jest, że mój sztab wyborczy nie zgodził się na to, aby moderatorem spotkania był Piotr Marek z Telewizji Elbląskiej. Osoby, które oglądały pierwszą debatę w Telewizji Elbląskiej, doskonale wiedzą dlaczego. W jego miejsce zaproponowaliśmy m.in. osobę, która przeprowadzała rozmowy z wszystkimi kandydatami na prezydenta w pierwszej turze na antenie Telewizji Elbląskiej. Niestety na to z kolei nie zgodziła się Platforma Obywatelska - choć sztab kandydatki Gelert nie potrafił wyjaśnić dlaczego.
       Oczywiste jest, że elblążanie zasługują na szansę oceny kandydatów w takim starciu jakim jest debata telewizyjna, bo będzie to prawdziwa okazja do porównania programów wyborczych, kompetencji i charakterów obojga pretendentów. Nie chcę jednak brać udziału w przedsięwzięciach, których kształt narzuca Platforma Obywatelska. Tym bardziej, że niektóre media wyraźnie sympatyzują z kandydatką Platformy Obywatelskiej.
       Mógłbym wspomnieć np. o portalu internetowym elbląg.net. Redaktorem naczelnym tej gazety jest osoba, która wcześniej związana była ze sztabem wyborczym Elżbiety Gelert. Portal ten systematycznie zamieszcza artykuły, których celem jest zdyskredytowania mojego dobrego imienia.Współwłaściciel tej redakcji posunął się wręcz do próby szantażu. Przed jedną z wyjątkowo stronniczych publikacji zaproponował mi wykupienie reklam wyborczych w swoim serwisie, uzależniając od tego emisję artykułu. Twierdził przy tym, że były osoby, które bardzo naciskały na emisję tej publikacji. Na szczęście elblążanie doskonale mnie znają, a publikacje w portalu zawierającym nierzetelne informacje tego nie zmienią.
       Mam na tyle odwagi i szacunku do innych ludzi, aby nie zniżać się do podobnych praktyk. Ocenę tej sytuacji pozostawiam Wam, Szanowni Elblążanie. Odpowiedzmy sobie tylko na pytanie: czy chcemy, aby Elblągiem znów rządzili ludzie, którzy nie mają szacunku dla innych i nie zawahają się przed niczym, aby osiągnąć swój cel? Czy takiego menedżera Elbląg potrzebuje? Czy po to odwołaliśmy Grzegorza Nowaczyka, Tomasza Lewandowskiego?
       Na koniec pragniemy uspokoić sztab kandydatki Gelert, a przede wszystkim zapewnić wszystkich mieszkańców, że dla nas "Liczy się tylko Elbląg" i nie jest to pusty slogan, a debata prezydencka odbędzie się już dziś w TVP Olsztyn.
       Sztab wyborczy Jerzego Wilka"
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo mądrze Panie Jerzy!!!! GŁOSUJE NA PANA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  22
  GŁOSUJENAWILKA!!!(2013-07-03)
 • Nie chcemy w Elblągu oszustów z platformy, więc tak naprawdę żadna debata nie jest nam potrzebna. Jest jedno pytanie na które kandydaci powinni odpowiedzieć: Czy jest Pani/Pan uczciwy? Wilk: "Tak", Gelert: "Nie". No i wszystko w tym temacie. (LeSeFer)
 • Panie Jerzy- jest Pan osobą o ogromnej kulturze osobistej. Nie dziwi zatem, że nie chce się Pan zniżać do poziomu Pani kandydatki i ludzi, którzy za nią stoją tak na szczeblu ogólnopolskim, jak i tutaj - lokalnym. Odnośnie "obiektywizmu" medium, którego redaktor prowadził kampanię pani X, a na ostatniej debacie przedreferendalnej żuł gumę i arogancko zwracał się do osób, które brały udział w debacie - bez komentarza- mieszkańcy Elbląga sami wyciągną wnioski. Życzę Panu powodzenia, trzymam kciuki - zmieńcie Elbląg i Polskę na lepsze, bo to co mamy w tej chwili, to ułuda Polski. ..
 • No super!!!! brawo panie Wilk, pełna kultura, skończy się ujadanie o debacie- takie denne. Trzymamay kciuki i powodzenia, głosujemy na pana.
 • POwcy by tylko darli do przodu- debaty, debaty, tylko sie ośmieszyli. Niech juz przestaną mieć nas za śmieci, myślą, że jak dali pozwolenie na handel zagraniczny 10 razy to juz trzbea sie do nich dostosować, wszystko jest do uzgodnienia, po co te znaki zapytania. Prymitywne to tło PO.
 • Panie Jerzy - powodzenia. Spokój, opanowanie, merytoryka, to cechy lidera. Sztab "kandydatki" piekli się mocno - nie dziwi - jeżeli przegrają w Elblągu - przegrają już w całej POlsce. Będą zatem ujadać jeszcze mocniej i jeszcze bardziej zajadle - wiedzą, że to ich koniec. .. Oni co prawda "dorżnęli watahę" (gdyby ktoś nie pamiętał, jak wygląda POlityka Miłości w wykonaniu PO), jak obiecali ale jeszcze kilka osób, którym na sercu leży przyszłość i dobro POLSKI - zostało. POWALCZYMY! Powodzenia!
 • czemu pan Wilk nie poda do sądu portalu elblag. net skoro szkalują pana "dobre imie"? skoro piszą nie prawdziwe informacje na pana temat?
 • I jak, POwcy przeczytali i się zatkali, co ? po co było tak szaleć i o co, sława Wam nie grozi. Tylko Wilk.
 • Jeden klik, dwa głosy. .. vivat Portel. A gdyby pana Jerzego Wilka tak miłego i kulturalnego zapytać obcesowo: panie Jerzy to jesteś pan prezesem Elsinu, czy jego likwidatorem? To pan Jerzy tak kulturalnie insynuujący bajzel na włościach swojej konkurentki, co by odpowiedział? Pytanie uzupełniające do etalonu kultury elbląskiego PISu: gdzie panie Jerzy dostępne są wyroby Elsinu w mieście, o którego prezydenturę się pan ubiega? A ostatnie podróże do Toruńskiej Krynicy Mądrości i Patriotyzmu to urlop, czy delegacja biznesowa? Ojciec dyrektor wyroby Elsinu postanowił emerytom sprzedawać? A w Warszawie i na Śląsku to też podróże biznesowe, czy urlop wypoczynkowy u boku Krynicy mądrości PISu Jarosława PolskęZbawa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  36
  TaMałpaWCzerwonym(2013-07-03)
 • @TaMałpaWCzerwonym - oj powiało GROZĄ! Jak za dobrych czasów w 2007,kiedy dyskredytowanie śp. Prezydenta RP było jedynym (niestety skutecznym) orędziem w walce z PiS. W konsekwencji, po sześciu latach, okazało się, że nie była to walka z PiS, a walka z POLAKAMI! Coście s. .. .. uczynili z tej krainy?!
 • Insynuacje, obrzucanie innych błotem- to typowe dla PISu! Wilk boi się pytań od publiczności, a udaje troskę o swoją konkurentkę- żałosne!!! Człowieku nie chcemy takiego prezydenta, wystarczy, że jedną firmę doprowadziłeś do ruiny. Łapy precz od Elbląga!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  33
  zniesmaczona(2013-07-03)
 • @ zniesmaczona - nie zauważyłaś, że "troska o kandydatkę" to sarkazm nawiązujący do tendencyjnego artykułu w konkurencyjnym portalu. Jerzy Urban zawsze powtarzał- "ja nie oskarżam, ja zadaję pytania". Tę samą retorykę przyjął sztab Pani Gelert - stąd sarkastyczno-ironiczna odpowiedź p. Wilka. Poznasz człowieka inteligentnego po ciętej ripoście :-)
Reklama