UWAGA!

Debatowanie w Światowidzie

Centrum kultury Światowid ma propozycję dla młodzieży, studentów, ale także dorosłych, których interesują sprawy publiczne.

Forum Debaty Publicznej, bo tak nazywa się nowa inicjatywa Światowida, ma pozwolić społeczności lokalnej Elbląga na współudział w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i budować lokalną opinię publiczną poprzez udział w debatach.
     - Ma to być próba zachęcenia i uaktywnienia, przede wszystkim młodych ludzi, nie tylko do obserwowania zmian w Elblągu i województwie warmińsko-mazurskim, na szerszym tle zmian w Polsce i w Europie, ale także do podejmowania aktywności i zabrania głosu w sprawach, które przecież wszystkich nas dotyczą - mówi dyrektor centrum kultury Światowid Antoni Czyżyk. - Proponujemy więc nieskrępowaną, wolną dyskusję na wszelkie tematy dotyczące spraw publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw lokalnych.
     Jak podkreśla Antoni Czyżyk, prowadzone przez Światowid wychowanie obywatelskie ma także kształtować umiejętności retoryki i erystyki poprzez dyskurs publiczny oraz pielęgnować kulturę języka w czasie debat publicznych.
     - Chcemy także zwrócić uwagę na szacunek, jaki powinniśmy okazywać wobec osób głoszących różne poglądy - kontynuuje dyrektor. - Planujemy więc spotkania z osobami publicznymi - politykami, naukowcami, twórcami i liderami organizacji.
     Na spotkaniach, które będą odbywać się w centrum kultury średnio co dwa miesiące (w zależności od możliwości udziału zaproszonych gości), będzie można dowiedzieć się m.in. czym jest pluralizm, kultura polityczna, dobro wspólne, jednostka i społeczeństwo otwarte, czy też jakie są granice wolności i odpowiedzialności.
     - Już dziś zapraszamy więc do dyskusji wszelkie instytucje, stowarzyszenia i osoby, które są zainteresowane debatą o sprawach publicznych - mówi politolog Krzysztof Sidorkiewicz, opiekun FDP. - Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: sekretariat@swiatowid.elblag.pl. O pierwszym spotkaniu poinformujemy niebawem.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama