UWAGA!

Dla handlowców przed 1 listopada

 
Elbląg, Dla handlowców przed 1 listopada
fot. AD (archiwum portEl)

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych wszyscy zainteresowani zajęciem stanowisk handlowych przy cmentarzu przy ul. Kościuszki i Agrykola powinni zgłosić się z wnioskiem o ich udostępnienie do Departamentu Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Handel w okresie święta Wszystkich Świętych będzie odbywał się w dniach od 29 października do 1 listopada (obowiązkowo cztery dni). W tych dniach zamknięta będzie ulica Agrykola. Dostępnych jest 55 stanowisk handlowych. Każde z nich ma powierzchnię 20 m2.
       Wnioski na zajęcie pasa drogowego w celu ustawienia stanowisk handlowych należy składać w siedzibie Departamentu Zarząd Dróg przy ul. Czerwonego Krzyża 2 do 7 października. Druki wniosków dostępne są w siedzibie Departamentu Zarząd Dróg, pokój nr 6.
       Przydział stanowisk zostanie przeprowadzony w sali nr 301 w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w Elblągu 13 października o godz. 10.
       Opłata za zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności w celu prowadzenia działalności handlowej stanowi iloczyn metrów kwadratowych powierzchni zajętej pasa drogowego, liczby dni zajmowania pasa drogowego i stawki opłaty ustalonej uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie ustalenia opłat za zajęcie pasa drogowego na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg publicznych w granicach administracyjnych miasta Elbląga,
       Stawka opłaty za zajęcie 1 m2 za dzień wynosi 10 zł. W związku z powyższym opłata za jedno stanowisko handlowe w okresie od 29 października do 1 listopada wynosi 800 zł.
       Udostępnianie ewentualnych wolnych stanowisk, wymiana lub rezygnacja jest możliwa wyłącznie w dniach 13 października (po przydzieleniu stanowisk) i 14 października.
       Szczegółowe informacje można uzyskać w Departamencie Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Czerwonego Krzyża 2, I piętro, pok. 6, tel. 55 239 32 96;
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama