UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobre prognozy

 
Elbląg, Łęczycka 26
Łęczycka 26 (fot.arch. portEl)

Przygotowania infrastruktury miejskiej oraz ocena programu naprawczego dla mieszkańców bloku przy ul. Łęczyckiej 26 w Elblągu zdominowały obrady czerwcowego posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa i spraw samorządowych Rady Miejskiej.

W posiedzeniu wzięli udział członkowie komisji: Maria Kosecka, Agnieszka Kondraczuk, Małgorzata Adamowicz, Marek Kucharczyk, Andrzej Tomczyński, Ryszard Klim oraz przedstawiciele policji, straży miejskiej i straży pożarnej oraz miejscy urzędnicy.
       Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali Marka Wnuka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedstawił on bowiem szczegółowy plan działań MOSiR na okres letni. Przede wszystkim poinformował, że kąpielisko przy ul. Spacerowej nie będzie czynne i trzeba było przygotować inne propozycje spędzania czasu nad wodą. Letni basen jest bowiem nieczynny z powodu trudności z utrzymaniem w nim czystości wody, remont stosownych urządzeń kosztowałby około 16 mln zł, więc prezydent miasta po wysłuchaniu opinii Sanepidu i Wojewódzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podjął decyzję o zaniechaniu remontu i opracowaniu oferty, która zrekompensuje elblążanom brak kąpieliska. MOSiR przygotował więc turnieje piłkarskie, bezpłatne zajęcia w akademii tenisa ziemnego i dwa turnusy „Lata pod żaglami”. Podczas wakacji będzie również można pograć w unihokeja, koszykówkę uliczną, piłkę plażową, warcaby i szachy. Ciekawie zapowiada się impreza pn. „Cały Elbląg biega z mapą”,. Będzie to rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej. W planach MOSiR znalazły się także wycieczki rowerowe i kajakowe. Spragnieni kąpieli będą mogli kolejką nadzalewową jeździć na plaże położone nad Zalewem.
       Z satysfakcją komisja wysłuchała relacji przedstawicielek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na temat realizacji zadań związanych z ul. Łęczycką. Okazuje się, że ten pionierski, nawet w skali kraju, projekt przynosi systematycznie pozytywne efekty. Lokatorzy bloku przy ul. Łęczyckiej, gdy przekonali się, że władze miasta nie zamierzają wyrzucać ich na margines, zaktywizowali się, także młodzież. Powstała rada lokatorów, powoli lokatorzy zgłaszają się do programu oddłużeniowego proponowanego przez Zarząd Budynków Komunalnych, młodzi ludzie pracują jako wolontariusze w schronisku dla zwierząt, nieomal wszyscy dbają o lokalną infrastrukturę i porządek. O pozytywach programu mówią przedstawiciele policji i straży miejskiej. Dobrze układa się współpraca lokatorów z dzielnicowym i pracownikami opieki społecznej. Podczas posiedzenia komisji zastanawiano się, czy podobnym programem nie objąć innych elbląskich enklaw, gdzie pojawia się patologia, ustalono jednak , że jest na to trochę za wcześnie.
       Na czerwcowym posiedzeniu komisji obecny był również Piotr Stankiewicz z Inspekcji Transportu Drogowego. Z jego relacji wynika, że nie wszyscy elbląscy taksówkarze przestrzegają przepisów o działalności gospodarczej, jednak nie są znane przypadki, by pasażerowie płacili za kurs nieodpowiednio wysokie kwoty.
       Przeprowadzane kontrole pojazdów komunikacji zbiorowej od czasu do czasu wykazują działania niezgodne z przepisami. Busy i autobusy wożące pasażerów poza miasto nie zawsze przestrzegają rozkładów jazdy i nie zatrzymują się w miejscach do tego wyznaczonych, nie przestrzegają bezpiecznej prędkości podróży, a kierowcom zdarza się nie wydawać biletów. Zdarzyło się nawet, że kursował pojazd zupełnie nieprzystosowany do wożenia pasażerów. Systematycznie kontrolowane są autobusy komunikacji miejskiej i autokary wożące młodzież na wycieczki. Najczęstsza przyczyna ich niesprawności to złe ogumienie, na szczęście jednak należy to do rzadkości.
       Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny członkowie komisji zwrócili się do obecnych przedstawicieli służb mundurowych o wzmożony nadzór nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży.
      
Maria Kosecka, przewodnicząca Komisji ds. bezpieczeństwa i spraw samorządowych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak spragnieni kąpieli pojadą nad Zalew, żenada i wstyd
 • trzeba też odnowić blok przy ul. Łęczyckiej 26
 • siemka, Białas-pozdro ziomek
 • byście się wzieli za remonty wszystkich hotelowców w Elblągu a nie zajmujecie się drobnostkami :((( w takich budynkach mieszkają normalni ludzie którzy by chcieli porządku i czystości a nie tylko zajęć na wakacje co z tego że wyjdą z domu i czymś się zajmom jak po powrocie wlezą powrotem w brudne obdrapane i zdemolowane mury budynku :(((
 • Pani Mario, jako radna warto by Pani wiedziała, że nie ma już od dawna "opieki społecznej". Jest pomoc społeczna. Różnica jest znaczna. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  medddd(2012-06-28)
 • "wracaja do brudnych i obdrapanych scian" no ale przeciez te sciany same sie nie pobrudziły i nie obdrapały wiec do kogo jakies tu gorzkie żale.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wredna ;D(2012-06-28)
 • Komisja bezpieczeństwa przyzwyczaiła nas do informacji czym się zajmuje i chwała im za to. Ważne jest również, że zajmują się sprawami istotnymi dla mieszkańców i starają się pomagać. W obecnych czasach jest to bardzo rzadko spotykane, większość sajmuje się tylko swoimi sprawami albo potrafi tylko krytykować :)
Reklama