UWAGA!

Dobre widoki na sezon

 Elbląg, Dobre widoki na sezon
fot. arch. AD

Żeby zobaczyć, jak wygląda Elbląg i jego okolice z wysokości 70 metrów trzeba pokonać 366 stopni. W ubiegłym sezonie około 27 tysięcy osób uznało, że warto taką drogę przebyć i wspiąć się na szczyt wieży katedry św. Mikołaja. W tym roku drzwi prowadzące na górę zostaną otwarte w połowie kwietnia. 

Wyremontowana wieża katedralna, którą oddano do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym, okazała się w ubiegłym roku hitem. Wspinali się na nią zarówno turyści, jak i mieszkańcy, niektórzy nawet i kilka razy.
       Jak informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego ponowne otwarcie wieży dla mieszkańców, jak i turystów, ma nastąpić w połowie kwietnia. Nie zmienią się godziny – od wtorku do piątku katedralny punkt widokowy będzie czynny między godziną 10 a 17, w sobotę na wieżę będzie można wejść od godz. 10 do 14, natomiast w niedzielę od godz. 14 do 17.
       Nieco mniejszą popularnością cieszyła się Brama Targowa – w ubiegłym sezonie odwiedziło ją 23 tys. osób. Jak wyjaśnia Mierzejewski miejsce to, według planów, ma zostać otwarte na początku maja. W Bramie będzie działała, tak jak dotychczas, informacja turystyczna.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama